Persekutimi ndaj JOQ
Pas një muaji censurim, rikthehet JOQ Albania në Facebook!
Pas gati një muaj kompania Meta ka rikthyer në statusin aktiv faqen e JOQ ALBANIA në Facebook me 2 milionë ndjekës. Si pasojë e një sulmi rilindas, të mirëorganizuar, pas zgjedhjeve, JOQ ALBANIA në Facebook, u mbyll për arsye që...
The soldiers of the Municipality obey the order/ They attack the JOQ, but they are discovered
For years, JOQ has faced numerous attacks by the government, and those who loyally carried out the attack on our media are patronageists and administration employees. Recently, JOQ ALBANIA has recorded another attack by patron Nazis, but recently by those...
The attack on JOQ/European Centre for Press & Media Freedom “slap” Veliaj: We are shocked, apologize!
Another organization has reacted regarding the attack that Erion Veliaj made against JOQ ALBANIA and the Lolita page two days ago. The European Center for Freedom of the Press and Media has reacted strongly, saying that the lives of the...
The European Federation of Journalists strongly condemns Veliaj’s attack on JOQ: It is putting the lives of journalists at risk!
The General Secretary of the Federation of European Journalists, one of the largest associations of journalists in Europe, has reacted strongly regarding the public attack that Erion Veliaj made against JOQ ALBANIA and Lolita, a few days ago in a...
Sulmi ndaj JOQ/ Qendra Evropiane për Lirinë e Shtypit dhe Medias ‘shuplakë’ Veliajt: Jemi të shokuar, kërko falje!
Një tjetër organizatë ka reaguar në lidhje me sulmin që Erion Veliaj bëri ndaj JOQ ALBANIA dhe faqes Lolita dy ditë më parë. Qendra Evropiane për Lirinë e Shtypit dhe të Medias ka reaguar ashpër duke thënë se është në...
Federata Europiane e Gazetarëve ragon ashpër për sulmin e Veliajt ndaj JOQ: Po vendos në rrezik jetën e gazetarëve!
Sekretari i Përgjithshëm i Federatës së Gazetarëve Europianë, një nga shoqatat më të mëdha të gazetarëve në Europë ka reaguar ashpër në lidhje me sulmin publik që Erion Veliaj bëri ndaj JOQ ALBANIA dhe Lolitës, pak ditë më parë në...
Ushtarët e Bashkisë u binden urdhërit/ Sulmojnë JOQ, por dalin zbuluar
Prej vitesh JOQ është përballur me sulme të shumta të pushtetit dhe ata që e kanë kryer me besnikëri sulmin ndaj medias sonë janë patronazhistët dhe punonjësit e administratës. Së fundmi, JOQ ALBANIA ka evidentuar një tjetër sulm të patronazhistëve,...
Dalin dokumentet/ Gjykata i kërkon Mark Zuckerbergut konfiskimin e Instagramit të JOQ
Frika më e madhe e pushtetit është forca që ka pushteti i katërt për të demaskuar propagandën e sëmurë të qeverisë në sytë e popullit. Nëse do të bëjmë një retrospektivë të rreth tre vite më parë, pushteti në të...
The closure of JOQ ALBANIA’s Instagram, reacts the head of the opposition, Sali Berisha
Two days ago, the page of JOQ ALBANIA on Instagram was closed, due to the attack of the renaissance patronazists, who, annoyed by the truth, reported the posts of the page of the Albanians in the group. In a long...
Mbyllja e instagramit të JOQ ALBANIA, reagon kreu i opozitës, Sali Berisha
Dy ditë më parë, faqja e JOQ ALBANIA në instagram, u mbyll, për shkak të sulmit të patronazhistëve rilindas, që të mërzitur nga të vërtetat, në grup raportuan postimet e faqes së shqiptarëve. Në një artikull të gjatë, JOQ, tregoi...
The Rama-Veliaj couple closes the Instagram of JOQ Albania
A few moments ago, through an attack organized by patronageists of the Rama-Veliaj couple, as we had warned, the Instagram account of Joq Albania with over 1.3 million followers was closed. Apparently, the harsh truth of the reality that surrounds...
Çifti Rama-Veliaj mbyll instagramin e JOQ Albania 
Pak momente më parë nëpërmjet një sulmi të organizuar nga patronazhistët e çiftit Rama-Veliaj, ashtu siç e kishim paralajmëruar, u mbyll llogaria në instagram e Joq Albania me mbi 1.3 milionë ndjekës. Me sa duket e vërteta therëse e realitetit që...
Rama, Veliaj and Facebook
The influence of government on all media platforms aims to show the people of a country in their news applications news that are acceptable and approved from the political group that is in charge. This influence is so deep, that...
Rama, Veliaj dhe Facebook
Ndikimi i pushtetit në të gjitha platformat mediatike ka si synim shfaqjen tek populli i një shteti në aplikacionet e tyre të informimit lajme të pëlqyeshme dhe të aprovuara për grupimin politik që është në krye. Kjo influencë është aq...
Mohoi raportin për lirinë e medias, ‘Reporterët pa kufij’ i kujton Ramës dhunën ndaj gazetarëve të JOQ Albania
Në datën 3 Maj, u shënua Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, teksa në atë datë Indeksi Botëror i Lirisë së Shtypit vlerësoi gjendjen e gazetarisë në 180 vende dhe territore. Organizata Gazetarët pa Kufij, radhiti Shqipërinë në mesin e...
Pas protestës reporterja e JOQ Albania përfundon në spital
Që qeveria e Edi Ramës nuk e ka “qejf” JOQ Albania dihej prej kohësh. Kjo pasi media jonë i nxjerr të “palarat” sheshit. Por, që Policia e Shtetit e cila supozohet se duhet të mbrojë dhe respektojë qytetarët, të urdhërohet...
SKANDALI/ Polici civil godet me grusht operatorin e JOQ ALBANIA, i bën edhe foto
Që qeveria e Ramës e ka halë në sy JOQ ALBANIA-n për shkak të palarave që i nxjerr në vjedhjet që bëhen në tendera, kjo nuk ka kurrfarë dyshimi, por që civilët të urdhërohen për të goditur stafin e kësaj...
2 vite nga mbyllja e JOQ ALBANIA/ Qytetarët protestojnë para Parlamentit, ngrihet padi ndaj AKEP
Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, ditën e sotme, përballë Parlamentit shqiptar, u mblodhën qytetarë, aktivistë dhe gazetarë, për protestën e thirrur nga media JOQ ALBANIA, pasi, tre ditë më parë, u mbushën plot dy vjet qëkur, pushteti mbylli domainet e...
29 NËNTOR 2019 – 29 NËNTOR 2021/ 2 vite nga ‘shkrirja’ e JOQ Albania (HISTORIA)
U mbushën plot 2 vite, që nga koha kur JOQ ALBANIA u shpall armik zyrtar i qeverisë së Rilindjes, për shkak se ato ditë po qëndronte në krah të popullit dhe po prishte interesat e pushtetarëve në kohën që tërmeti...
Reagon organizata ndërkombëtare pas plagosjes së gazetarit të JOQ ALBANIA në protestë: I bëjmë thirrje autoriteteve të arrestojnë autorin
Në protestën që u zhvillua para Ministrisë së Brendshme, teksa raportonte ngjarjen, është qëlluar në rrethana ende të paqarta, gazetari i “JOQ Albania”, Andi Llabuti. Pas këtij akti, gazetari vijoi të qëndrojë i shtrirë në pritje të ndihmës mjekësore. Pas...
Protesta para Ministrisë së Brendshme/ Goditet gazetari i “JOQ Albania”
Në protestën që po zhvillohet para Ministrisë së Brendshme, vetëm pak minuta më parë teksa raportonte ngjarjen, është qëlluar në rrethana ende të paqarta, gazetari i “JOQ Albania”, Andi Llabuti. Pas këtij akti, shihet që gazetari vijon të qëndrojë i...
Parlamenti Europian: JOQ ALBANIA, media me reputacion për lajme të pavarura, cilësore dhe investigative
Sipas studimit të publikuar nga Parlamenti Europian dezinformimi në Shqipëri është i kudondodhur. Në një mënyrë ose në një tjetër në të gjithë spektrin politik dhe në të gjithë peisazhin mediatik. Në bazë të analizës së këtij studimi thuhet se...
Arsyet pse Rilindja u Mbylli Zërin 2 MILION Shqiptarëve të JOQ ALBANIA
Mëngjesin e sotëm, shqiptarë të ndershëm, ata që e kanë ngritur jetesën e tyre me djersë si taksapagues të rregullt të këtij shteti, ata që kishin zgjedhur median e lirë të Shqiptarisë për t’u informuar çdo ditë se ku shkonin...
Armata e “Rilindjes” mbyll faqen e JOQ ALBANIA në Facebook!
Është bërë e modës tashmë, që kush nxjerr të palarat e shtetit dhe qëndron krah qytetarëve për të denoncuar problematikat e tyre, sulmohet nga armata e atyre që u cënohet xhepi plot me para. Për të dytën herë, fiks pas...
Protesta para AKEP/ Koloreto Cukali: Mbyllja e domain-it të JOQ akt i pastër dhune dhe censure
Ditën e sotme qeveria u shfaq tepër e frikësuar, pasi për një grup qytetarësh të thjeshtë të cilët po protestonin për të drejtën e fjalës së lirë dhe lirisë së mediave, kishte nxjerrë një grup të madh efektivësh policie, të...
Qeveria frikësohet nga protesta e qytetarëve! Policia rrethon “JOQ”. Duhet REAGIM NDËRKOMBËTAR!!!
Aktivistë, gazetarë dhe punonjës të medias kanë protestuar ditën e sotme para AKEP për lirinë e medias. Disa persona, qytetarë të lirë, u shoqëruan me dhunë pas presioneve nga policia. Rreth një vit më parë, domaini joqalbania.com u mbyll nga...
DEGRADON Policia e Shtetit! Efektivja ruante JOQ-në me profilin FAKE me emrin “LANDA”
Dita-ditës policia e Lleshit humb terren nga misioni i saj, i cili supozohet se është të luftojë kriminalitetin e vërtetë... jo vetëm që nuk i mbron dhe respekton qytetarët, por është kundër tyre duke i dhunuar, shantazhuar, shkelur dhe injoruar...
Faktet/ Njerëzit dergjeshin nën rrënoja nga tërmeti, një DREJTORI e tërë Policie ruante komentuesit e JOQ!
Parodia me punën e Policisë së Shtetit, nuk ka të sosur shqiptarë! Ashtu siç paralajmëruam edhe ditën e djeshme, në ditët në vijim do të publikojmë disa fakte që na kanë rënë në dorë se si këta individë paguhen nga...
Filmoi shtypjen e qytetarëve, policia ndalon gazetarin e JOQ për verifikim dhe i bën foto badge-it
Gazetari i JOQ Albania ka qenë i pranishëm në protestën e sotme në Sheshin Skënderbej prej ku po bënte transmetim live të dhunës së policisë ndaj qytetarëve. Ndërsa ai është ndaluar nga policia për verifikim dhe badge të tij i...
Këshilli i Europës dënon censurën ndaj JOQ ALBANIA: Larg duart nga media e lirë!
Këshilli i Evropës ka hartuar edhe për 2020-ën Raportin vjetor mbi lirinë e shtypit dhe të medias: “Larg Duart nga Liria e Shtypit: Sulme ndaj Medias në Evropë nuk duhet të bëhet normalja e re”. Raporti vjetor nga organizatat partnere...
Këshilli i Europës reagon pas mbylljes së JOQ: Po bëhet presion ndaj mediave, mos ndiqni shembullin e Erdoganit
"Rilindja", në kohën më të papërshtatshme të mundshme, kur vendi ndodhet në emergjencë civile dhe po përballet me pasojat katastrofike të shkaktuara nga tërmeti shkatërrimtar, duke përfituar nga kaosi e rrëmuja, nisi hapat e parë në instalimin e diktaturës në...
AKEP bllokon domain-in e JOQ Albania pa vendim gjykate, me ligjin e “lojërave të fatit”
Bastet dhe lojërat e fatit... dy aktivitetet e vetme shpëtimtare tek të cilat shqiptari mesatar përplasej me kokë gjatë një intervali ditor kur e kaplonte dëshira e madhe për të fituar ndonjë kacidhe duke i besuar fatit në mënyrë që...
“Freedom of the Press”: Një faqe e madhe e pavarur lajmesh në Shqipëri është censuruar
“Një faqe e madhe e pavarur lajmesh në Shqipëri është censuruar dhe dy gazetarë janë marrë nën hetim pas shpërndarjes së lajmeve kundër qeverisë shqiptare”. Kështu shkruan në profilin e saj në Twitter faqja e madhe “Freedom of the Press”,...
Publikuan abuzimet e qeverisë me taksat e qytetarëve, Policia e Shtetit shpall në kërkim gazetarët e medias investigative JOQ Albania
Qeveria Rama ka ndërmarrë një sulm për të shuar zërin e medias së lirë, të pashitur tek pushteti, JOQ Albania. Media online më e madhe në trojet shqipfolëse, me fuqinë e përhapjes së informacionit tek i madh e i vogël...
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit