SKANDALI/ Polici civil godet me grusht operatorin e JOQ ALBANIA, i bën edhe foto

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 11.03.2022, 19:46 | Read in english

Që qeveria e Ramës e ka halë në sy JOQ ALBANIA-n për shkak të palarave që i nxjerr në vjedhjet që bëhen në tendera, kjo nuk ka kurrfarë dyshimi, por që civilët të urdhërohen për të goditur stafin e kësaj mediaje, është e turpshme.

Ditën e sotme, teksa operatori i JOQ ALBANIA, ishte duke bërë detyrën e tij në protestën në Durrës, një polic civil, i është afruar dhe e ka shtyrë me forcë.

Operatori është përgjigjur që është pjesë e medias, por civili ka vazhduar që ta shtyjë. Më pas ai i ka bërë foto operatorit. Ky i fundit i ka kërkuar se pse i është bërë fotoja, por ka marrë si përgjigje një goditje me grusht.

Kjo nuk është hera e parë që punonjës të medias sonë dhunohen dhe intimidohen nga forcat e policisë.

Më poshtë mund të shikoni edhe pamjet.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Qytetari nga Tirana
  Qytetari nga Tirana, i cili çdo ditë, shkonte në fshatrat e Tiranës dhe ushqente qentë e rrugës. Ai merrte bukë nga shtëpia dhe shkonte ua hidhte qenve, të cilët gëzonin duke tundur bishtin sapo e shihnin.
  Vajza nga Shkodra
  Vajza nga Shkodra, shitëse në një market, e cila u përball me dhunën e të moshuarit, i cili godiste pa pushim një qen, me një copë dru në dorë. Sapo pa që qeni po dhunohej, vajza ndërhyri dhe tërhoqi nga bluzja të moshuarin, që dukej që nuk do ndalej nga goditjet ndaj qenit.
  I moshuari invalid
  I moshuari invalid, i cili, rregullon rrugën e lagjes, pasi Bashkia e Tiranës i ka harruar qytetarët. Qytetari është 'hero' në komunitetin e tij. Kur askush nuk ndjen përgjegjësi, ai bën aq sa mundet vetë.
  I riu guximtar
  I riu, që pa u menduar dy herë, ndaloi makinën dhe i erdhi në ndihmë qytetarit që u aksidentua në mbikalimin e Selitës, në Tiranë, pak ditë më parë. Makina ishte pothuajse e përmbysur, kur i riu shqeu xhamin e përparmë dhe nxorri nga makina të aksidentuarin. Ai gjithashtu, qëndroi me të duke e mbështetur pas atij aksidenti të rëndë.
  Djali i pastrehë
  Djali i pastrehë në Lushnje, i cili duke mbledhur kanoçe dhe bidona në një nga koshat e plehrave, gjeti një këlysh dhe po e ushqente me atë pak bukë që kishte për vete. Pavarësisht varfërisë që ai përballej vetë, i riu lushnjar nuk e mendoi dy herë që t'i vinte në ndihmë qenushit. Madje ai e mori atë në shtëpi.
  Dy vajza zemërgjera
  Dy vajza, të cilat, panë në koshin e plehrave një burrë, që po ushqehej me ç’të gjente aty. Vajzave u erdhi keq për atë që panë dhe blenë ushqim për të.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit