Sport
Përplasje në ndeshjen Skënderbeu-Erzeni, tifozët korçarë kërkojnë karton për goditjen ndaj lojtarit të tyre
Të shtunën e 2 Dhjetorit, Skënderbeu ka mposhtur Erzenin në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Kategorinë Superiore. Ka mjaftuar goli i Franklinitt në minutën e 30-të që vendasit të dalin nga fusha me 3 pikë. Por pavarësisht rezultatit...
Buffon “paralajmëron” Italinë: Shqipëria do jetë problemi i grupit, duhet respektuar
Legjenda italiane, Gianluigi Buffon ka komentuar grupin B të Euro2024, ku Italia do përballet me Spanjën, Shqipërinë dhe Kroacinë. Buffon i cili ishte shefi i delegacionit të Italisë në shortin e Euro2024, dha edhe një koment për Shqipërinë, me të...
Skandali! Rënkime seksi ndëpresin shortin e EURO2024 dhe i hutojnë të gjithë
Zhurma të pashpjegueshme rënkimi ndëprenë ceremoninë e shortit për Kampionatin Evropian të shtunën. Zhurma, e cila dukej se dukej si rënkimë seksi, u dëgjua qartë për disa minuta në ceremoninë e transmetuar nga një sallë koncertesh në Hamburg. Të shtunën,...
Trajneri i Kroacisë zbulon ‘frikën’ pas shortit: Shqipëria, aspak e lehtë
Ditën e sotme u hodh shorti në Hamburg të Gjermanisë për ndeshjet e fazës në grupe të EURO 2024. Shqipëria do të përballet në grupin B me skuadrat e Spanjës, Italisë dhe Kroacisë. Në përfundim të shortit trajneri i Kroacisëv...
Shqipëria në grup “ferri”, me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë
Pak momente më parë u hodh në Hamburg të Gjermanisë shorti për ndeshjet e fazës në grupe të EURO 2024. Ky kompeticion do të zhvillohet në periudhën 14 qershor deri 14 korrik 2024. Duket se Shqipëria ka rënë në një...
Përfundon shorti i Euro2024/ Gjermania hap ndeshjen me Skocinë, Shqipëria në grup ferri
Që prej orës në 18:00, në Hamburg të Gjermanisë ka nisur shorti i “Euro 2024”, për eventin madhështor, që do të mbahet nga data 14 Qershor deri më 14 Korrik 2024. Shorti ka rezervuar surpriza për të gjitha skuadrat pjesëmarrëse...
Kualifikimi në EURO 2024 nuk mjafton, Shqipëria humb 3 pozicione në FIFA
Pak ditë më parë, Shqipëria rishkroi historinë duke u kualifikuar për herë të dytë në Kampionatin Europian. Por pavarësisht rezultateve pozitive dhe vendit të parë në grupin E, këto nuk kanë mjaftuar për të ndryshuar renditjen në FIFA. Madje përkundrazi,...
Serbët i tremben shqiptarëve, presidenti i federatës: Zoti na ruajt nga Shqipëria
Shqipëria dhe Serbia janë kualifikuar të dyja për në Kampionatin Europian 2024. Kuqezinjtë duke qenë në vazon e dytë si kokë e Grupit E dhe Serbia në vazon e katërt, mund të përballen me njëra-tjetrën në fazën e grupeve në...
Kualifikueset e Euro2024, goli i Jasir Asanit dhe Kristjan Asllanit në Top10 e UEFA-s
Javën e kaluar u luajtën ndeshjet e fundit për kualifikueset e EURO2024. Kombëtarja shqiptare arriti të kualifikohej duke qenë e para në grupin E. Përveç pikëve që morëm, Kombëtarja jonë dhuroi spektakël me lojën e bukur dhe golat e shënuar...
Pamjet e sherrit në ndeshjen Tirana-Vllaznia për femra
Ndeshja mes Tiranës-Vllaznisë për femra, e cila premtonte spektakël është ndërprerë për shkak te dhunës. Edhe pse të dyja skuadrat kanë nga 19 pikë dhe ndajnë kreun e renditjes, në fushë ka pasur dhunë dhe grushta mes futbollisteve dhe jo...
Neymar nuk e përballon dot rikuperimin e dëmtimit të rëndë në këmbë: Ndalo, për hir të Zotit!
Futbollisti Neymar së fundmi ka dëmtuar ligamentet e kryqëzuara gjatë ndeshjes së Brazilit kundër Uruguait, e vlefshme për  kualifikueset e Kupës së Botës për zonën e Amerikës së Jugut. Ai po i nënshtrohet një terapie intensive me qëllim rikuperimin, që...
Dhuna në ndeshjen e femrave! Klubi i Tiranës: Stafi i Vllaznisë goditi drejtoren dhe dy futbollistet
Ditën e sotme midis në ndeshjen mids FK Tirana-FK Vllaznia femra ka  pasur përplasje fizike. Fillimisht ishte JOQ që denoncoi ngjarjen e dhunshme ku  presidenti i Vllaznisë, Lazer Matia ka goditur me grusht një futbolliste të Tiranës. Ndërkohë që tashmë...
Ndërpritet ndeshja Tirana-Vllaznia për femra, burime për JOQ: Presidenti goditi me grusht një futbolliste
Dhuna në futbollin shqiptar vijon të jetë e pranishme në nivele të frikshme dhe shqetësuese. Por këtë dhunë nuk e gjejmë vetëm te meshkujt por edhe te femrat. Ditën e sotme, ndeshja e orës 13:00 mes Tiranës-Vllaznisë për femra, e...
Balotelli acarohet pas aksidentit: Ka miliarda probleme për të folur, merren me mua
Futbollisti italian, Mario Balotelli, ka pësuar një aksident të rëndë në orët e para të mbrëmjes së së enjtes në Brescia. Ndërkohë që ai ka reaguar i revoltuar duke vënë theksin tek vëmendja që i është kushtuar aksidentit të tij....
Aksidentohet rëndë Mario Balotelli, shpëton dhe refuzon testin e alkoolit
Futbollisti italian, Mario Balotelli, ka pësuar një aksident të rëndë në orët e para të mbrëmjes së së enjtes në Brescia. Sulmuesi nga Brescia doli nga rruga ndërsa udhëtonte përgjatë Via Orzinuovi dhe përfundoi në një trotuar ku u përplas me...
Ballist Morina tërbon sërish serbët: Qetësohuni lepuj, unë jam këtu për fatin tuaj!
Serbia ka arritur të kualifikohet në kampionatin e Euro2024, por tifozi i kuqezinjve, Ballist Morina ka tërbuar sërish serbët. Në llogarinë zyrtare të UEFA-s kushtuar EURO 2024, pasi Serbia siguroi zyrtarisht një vend në kampionatin europian, një numër i madh...
Humbi jetën në fushën e lojës, Duamena në fanellën e Egnatias
Para më shumë se dy javësh futbolli shqiptar dhe jo vetëm u trondit nga vdekja e Rafael Duamenës, sulmuesit të ekipit të Egnatias. Ngjarja e rëndë ndodhi teksa ai po luante në fushën e lojës, në përballjen ndaj Partizanit në...
Tifozët djegin flamurin serb në Sheshin Skënderbej
Mbrëmjen e sotme  Shqipëria po zhvillon ndeshjen ndaj Ishujve Faraoe në stadiumin “Air Albania”. Ndërkohë që tifozët nën entuziazmin e ndeshjes kanë djegur flamurin serb në Sheshin Skënderbej. Teksa realizohet ky veprim, një pjesë e tifozëve të tjerë kanë ndezur...
Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe/ “Plisat” mbeten pa bileta: Ndërhyri politika
Mbrëmjen e sotme Shqipëria do të luajë ndaj Ishujve Faraoe, teksa interesi për ta ndjekur ndeshjen nga afër është i lartë.  Një nga tifo-grupet që ka ndjekur me rregullsi kombëtaren kuqezi në rrugëtimin e saj në vite, ka qenë ai...
Franca thyen rekord, fiton 14-0 ndaj Gjibraltarit
Franca fitoi mbrëmjen e sotme në ndeshjen me Gjibraltarin me një rezultat historik 14-0. Praktikisht me këtë rezultat “Gjelat” e Deshamp thyen rekord , duke u bërë kombëtarja e parë Europiane që shënon 14 gola në një ndeshje kualifikuese për...
Ndërroi jetë në fushën e lojës, trupi i Duamenës do të prehet në Ganë
Futbollisti i Egnatias ndërroi jetë pasditen e së shtunës në fushën e lojës në Rrogozhinë. Ndërkohë që është bërë e ditur se nuk do të ketë homazhe për futbollistin se 28-vjeçar Rafael Duamena. Mediat bëjnë të ditur se trupi i...
Kosova mposht 1-0 Izraelin në kualifikueset Euro 2024
Mbrëmjen e sotme kosova ka fituar ndaj Izraelit, me rezultatin 1-0.  Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe ndikon në kualifikueset e Euro 2024. Ekipi kosovar dominoi ndeshjen në lojë dhe raste, por në fundi mjaftoi vetëm goli i...
Kur Duamena falenderonte Zotin që ishte gjallë: Dhurata më e bukur për ditëlindje
Futbolli shqiptar është në zi për shkak të ndarjes nga jeta të sulmuesit të Egnatias, Rafael Duamena. Ndërkohë që në rrjet po qarkullon një video e vjetër e 28-vjeçarit që në ditëlindjen e tij falenderonte Zotin që ishte gjallë.  Sipas...
Nuk e mbajti dot urinën dhe e bëri jashtë fushe, pezullohet futbollisti shqiptar
Nicolas Kalaja, futbollist shqiptar në Itali, është pezulluar, pasi nuk ka mbajtur dot urinën dhe ka urinuar pak metra jashtë fushe. Ai luan me Offaneghese, skuadër që garon në kampionatin Eccellenza Lombarda. Kalaja është ndëshkuar me karton të kuq, menjëherë,...
Neymar tradhtoi 92 herë partneren e tij?! Detaje nga ndarja e tyre
Neymar Jr, futbollisti me famë botërore dhe partnerja e tij Bruna Biancardi i kanë dhënë fund lidhjes së tyre vetëm një muaj pasi festuan lindjen e vajzës së tyre Mavie. Mediat braziliane kanë raportuar se çifti, të cilët kanë pasur...
Pamjet bëhen virale, futbollisti shqiptar rrëzohet vetë nga barela për të vonuar lojën
Liridon Krasniqi është një futbollist shqiptar nga Kosova por me nënshtetësi malajziane. Mesfushori i cili luan për klubin Terengganu në Malajzi ishte protagonist i një situate komike. 31-vjeçari për të vonuar lojën pasi ekipi i tij Terenganu ishte në avantazh,...
Ndeshjet e Kategorisë së Parë dhe të Dytë shtyhen për shkak të stuhisë ‘Ciaran’
Ditën e sotme stuhia ‘Ciaran’ ka ardhur në vendin tonë duke shkaktuar përmbytje masive. Si pasojë e kushteve të rënduara atmosferike departamenti i Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit ka njoftuar se do të ketë sërish një ndryshim në kalendarin...
Zhgënjen Bayern Munich, ekipi i Ligës së Tretë e eliminon nga Kupa e Gjermanisë
Klubi bavarez  Bayern Munich është paraqitur shumë dobët në ndeshjen me skudrën e Ligës së Tretë, Saarbrucke. Me një rezultat 2-1 në favor të skuadrës së ligës së tretë, Bayern Munich është eliminuar nga Kupa e Gjermanisë në fazën e...
Një hamburger i kushton shtrenjtë futbollistit në Turqi
Ndodh dhe kështu! Një futbollist mund të pezullohet për shkak të një hamburgeri. Mesfushori francez, Tanguy Ndombele që prej verës së kaluar ndodhet në skuadrën kampione të Turqisë.  Por siç duke eksperienca e tij në futbollin turk nuk po shkon...
Futbollistja irlandeze ironizon fushën e lojës në Shkodër të përmbytur nga shiu
Mbrëmjen e së martës është zhvilluar ndeshja e Ligës së Kombeve për Vajza në stadiumin Loro Boriçi në Shkodër. Kombëtarja shqiptare e femrave në futboll është mundur 0-1 nga Irlanda e Veriut. Loja u zhvillua në kushte të vështira duke...
Australia heq dorë, Arabia Saudite pret Kupën e Botës 2034
Arabia Saudite do të mirëpresë Kupën e Botës për meshkuj 2034 pasi FIFA konfirmoi se oferta e vetme për turneun ishte prej tyre. Kjo erdhi pasi Australia refuzoi ofertën për të organizuar turneun disa orë përpara afatit të fundit të...
Nuk ka dyshime, Messi fiton për herë të 8 “Topin e Artë”
Lionel Messi  ka fituar Topin e 8 të Artë në ceremoninë zyrtare që po zhvillohet në Paris që prej orës 20:30. Ka qenë David Beckham, presidenti i Inter Miami, klubi ku luan ylli argjentinas, ai që i ka dorëzuar Topin...
Sulmohet me sende të forta autobusi i Lyon, trajneri i francezëve mbulohet në gjak
Ndeshja e Ligue 1 mes Olympique Marseille dhe Lyon është shtyrë pasi autobusi i ekipit të Lyon-it u sulmua me sende të forta dhe trajneri Fabio Grosso u mbulua në gjak. Të dy klubet janë rivalë të fortë në futbollin...
Shqipëria shkëlqen në Kampionatin Ballkanik, rrëmben dy medalje ari në boks
Sukseset e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare sa vijnë e shtohen. Së fundmi, vendi ynë ka triumfuar në Kampionatin Ballkanik të Boksit, të zhvilluar në Bukuresht, Rumani. Në kompeticion ku merrnin pjesë dhjetra boksierë të talentuar, Shqipëria ka arritur të marrë...
Yllit të Liverpool-it i rrëmbejnë prindërit: Mamaja lihet e lirë, fati i babait s’dihet
Policia në Kolumbi ka vendosur një shpërblim prej 200 milionë pesos (40,000 £/49,000 dollarë) për informacione në lidhje me rrëmbimin e babait të futbollistit Luis Diaz. Prindërit e yllit të Liverpool-it u rrëmbyen pasditen e së shtunës kur automjeti i...
Klubi gjerman përjashton futbollistin, mbështeti Palestinën në Instagram
Ish-futbollisti i Aston Villas, Anwar El Ghazi është përjashtuar nga klubi gjerman Mainz pas postimit të tij tashmë të fshirë në rrjetet sociale pro Palestinës. 28-vjeçari u pezullua në fillim të këtij muaji nga klubi i Bundesligës, i cili 'u...
Shqiptari tërbon serbët me flamurin kuqezi në ndeshjen e UCL, ata e quajnë provokim
Mbrëmjen e kaluar, ekipi serb i Crvena Zvezda u mund nga Rb Leipzig në ndeshjen e grupeve në Champions League. Skuadra e Barak Baharit u mposht në Leipzig me rezultat 3:1 dhe tani do të duhet të kërkojë pikë në...
VIDEO/ Pique bie në “humnerë” teksa po shkonte për të firmosur një fanellë
Gerard Pique teksa ishte në emisionin “Kings League”, një një moment donte të gëzonte një fëmijë, fans i Barcelonës. Gjatë një hapësire publicitare, ai lëvizi nga vendi ku ishte drejt fansit të vogël, për t’i firmosur fanellën e "blaugranës" me...
Çfarë po ndodh? Vuçiç: S’kam fjetur netë të tëra, nuk e di nëse duhet të qaj
Ditën e sotme presidenti i Serbisë ka zhvilluar një takim të rëndësishëm diplomatik.   Ai ka deklaruar se nuk ka bërë gjumë natën duke menduar se si ta nxjerrë Serbinë fituese. Këtë deklaratë e ka bërë para takimit në Beograd me...
‘Plas’ në Korçë! Grushte ndaj presidentit të ‘Skënderbeut’ dhe djalit të tij
Ditën e sotme ndeshja midis Skënderbeut dhe Vllaznisë është shoqëruar me tensione. Mësohet se në tribunën VIP të stadiumit ”Skënderbeu” në Korçë, një person ka sulmuar presidentin e ‘Skënderbeut’, Ardjan Takaj. Fillimisht mes tyre ka pasur nje debat të fortë...
E papritur! Polonia po humb me Moldavinë në shtëpi, Çekia mezi fiton me Ishujt Faroe
Polonia është duke humbur me rezultatin 1-0 ndaj Moldavisë në shtëpi. Goli u shënua nga Nicolaescu në minutën e 26. Pavarësisht përpjekjeve, polakët nuk po gjejnë dot rrugën e rjetës. Ndërkohë, Çekia ka fituar me vështirësi ndaj Ishujve Faroe. Ka...
Trazira te Brazili: Neymar, Vinicius dhe Richarlison organizuan një festë me femra para ndeshjes me Venezuelën
Pak ditë më parë, Neymar u bë baba për herë të dytë. Ai e shijoi vajzën e tij vetëm për disa orë pasi iu bashkua kombëtares braziliane për ndeshjen kualifikuese të Botërorit 2026 kundër Venezuelës. Por ndeshja që u mbyll me rezultatin 1-1 është pasuar...
“Bismilah”, Ronaldo lutet para gjuajtjes së penalltisë ndaj Sllovakisë (Video)
Cristiano Ronaldo mbrëmë ka shënuar dy gola në fitoren 3-2 të Portugalisë ndaj Sllovakisë, duke siguaruar kualifikimin në Kampionatin Evropian “EURO 2024”, i cili zhvillohet në Gjermani. Ajo çfarë mori vëmendjen e kësaj ndeshje ishte lutja e 38-vjeçarit para se...
Asani lë pa fjalë UEFA-n: Goli i tij më i bukuri i raundit?
Jasir Asani, sulmuesi i Kombëtares është idhulli i momentit për shqiptarët anë e mbanë globit. Golat e tij nga distanca po mahnisin jo vetëm shqiptarët, por edhe institucionin më të lartë të futbollit, UEFA-n. Edhe në ndeshjen e sotme kundër...
Shqipëria i mahnit të gjithë, kuqezinjtë fitojnë me 3 gola
Shqipëria ka fituar me rezultatin 3-0 ndeshjen e sotme kundër Çekisë. Kjo ndeshje historike në stadiumin e tejmbushur “Air Albania” dhuroi shumë spektakël dhe emocione. Ishte sulmuesi Jasir Asani ai që shënoi golin e parë në minutën e 9-të duke...
Super goli i Asanit kalon në avantazh Shqipërinë, Çekia me një lojtar më pak
Sapo ka mbaruar pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Çeki dhe kuqezinjtë janë në avantazh. Kjo jo vetëm për super golin e shënuar nga Jasir Asani por edhe lojtarët. Sulmuesi kuqezi shënoi një gol nga distanca në minutën e 9-të ndërsa...
Ajeti titullar e Berisha në portë, ky është formacioni zyrtar i Shqipërisë
Kur na ndan edhe një orë nga nisja e ndeshjes Shqipëri-Çeki, dy kombëtaret kanë publikuar formacionet zyrtare. Në ndeshjen që starton në orën 20:45, në stadiumin “Air Albania” kuqezinjtë e Silvinjos do rreshtohen 4-3-3. Kështu në portë kemi Berishën, përpara...
Jasir Asani kërcënon çekët: Në Tiranë prisni ferrin, duam të fitojmë
Jasir Asani, sulmuesi i Kombëtares shqiptare është më se gati për ndeshjen e nesërme përballë Çekisë. Sulmuesi që i ka mahnitur të gjithë me paraqitjet e fundit ua ka bërë të qartë çekëve se do të luajnë një sfidë stresuese...
Nesër ndeshja Shqipëri-Çeki, këto janë rrugët që do bllokohen
Ditën e nesërme, në orën 20:45, Shqipëria luan përballë Çekisë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Euro2024. Kjo ndeshje që do luhet në stadiumin “Air Albania” pritet me entuziazëm të madh nga tifozët e Kombëtares shqiptare, por edhe asaj çeke....
Lautaro Martinez dënohet nga Gjykata e Milanos, pushoi nga puna dadon që po vdiste
Futbollisti i Interit, Lautaro Martinez është dënuar nga Gjykata e Milanos për shkarkimin e paligjshëm të një dadoje 27-vjeçare, kur zbuloi se ajo vuante nga një sëmundje e rëndë që e çoi në vdekjen e saj disa muaj më vonë....
“Kosova është Shqipëri”/ Klubi grek: Të neveritur nga pankarta, do i përjashtojmë
Parulla e hapur mes tifozëve të AEK në ndeshjen kundër Ajaksit në Ligën e Europës, ku shkruhej “Kosova është Shqipëri” ka shkaktuar shumë polemika.  Në fakt, ajo nuk pritej në ndeshjet e klubeve greke, duke marrë në konsideratë qëndrimin e...
Serbët tronditen nga banderola “Kosova është Shqipëri”: Tradhti dhe thikë pas shpine
Në ndeshjen mes AEK dhe Ajax, tifozët shpalosën një banderolë ku shkruhej "Kosova është Shqipëri”. Banderola e cila u shpalos në ndeshjen e Europa League ishte si kundërpërgjigje për ato që janë shpalosur kohët e fundit kundër Kosovës dhe me...
Pas dëmtimit, Broja rikthehet me gol te Chelsea
Armando Broja në rikthimin e tij si titullar te Chelsea ka shënuar një super gol. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar në ndeshjen e Chelsea me Fulham e cila u mbyll me rezultatin 0-2 për “Blutë”. Kjo është ndeshja e parë...
13-vjeçarja shqiptare shpallet kampione Europe në shah
Të enjten më datë 28 Shtator, në Terme Catez, Slloveni nisi Kampionati Europian i shahut për të rinjtë Rapid & Blitz 2023. Në këtë kampionat ku u mblodhën rreth 500 lojtarë nga 27 federata evropiane, Shqipëria regjistroi një sukses të madh...
Vedat Muriqi shkëlqen në ndeshjen kundër Barcelonës me gol dhe asistim
Mbrëmjen e sotme në stadiumin “Son Moix” u zhvillua ndeshja mes Mallorca dhe Barcelonës. Edhe pse kjo ndeshje u mbyll me rezultatin 2-2, Vedat Muriqi ishte ai që shkëlqeu dhe u vlerësua më shumë. Sulmuesi i Kosovës kontribuoi në këtë...
“Ditë zie” për Erion Veliajn, Armand Duka zgjidhet zv.president i UEFA-s
Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka ka marrë një post të lartë në Shtëpinë Evropiane të Futbollit (UEFA). Duka është zgjedhur zv.president i UEFA-s, ka njoftuar ditën e sotme FSHF-ja. Vendimi për zgjedhjen e Dukës është marrë...
Kampionati Ballkanik i Karatesë në Tiranë, Shqipëria merr 3 medalje
Për herë të parë në Tiranë është zhvilluar Kampionati Ballkanik i Karatesë për të rritur dhe veteranë. Ky kampionat u zhvillua në sallën olimpike “Feti Borova” dhe Shqipëria siguroi tre medalje. Mbi 360 sportistë mbërritën në Tiranë për të përfaqësuar...
Ernest Muçi shkëlqen te polakët e Legias, Silvinjo i shkon në stadium
Mbrëmjen e sotme ekipi polak i Legia Warszawa u përball me Aston Villa në ndeshjen e grupeve të Conference League. Ishin polakët ata që kaluan të parët në avantazh dhe e mbyllën ndeshjen me fitoren 3-2. Sulmuesi shqiptar Ernest Muçi ishte...
Serbët nuk ndalen: “Kosova është Serbi” edhe në ndeshjen me Man.City
Mbrëmjen e kaluar në stadiumin “Etihad” u luajt ndeshja mes Manchester City dhe Crvena zvezda e vlefshme për grupet e Champions League. Kjo ndeshje u fitua nga “citizens” me rezultatin 3-1 por serbët e Crvena zvezda morën vëmendje në një...
UEFA me “dorë të hekurt” për Shqipërinë, dy tribuna rrezikojnë mbylljen
Edhe pse Shqipëria fitoi ndeshjen ndaj Polonisë që u luajt në stadiumin “Air Albania”, UEFA nuk ka toleruar ato që ndodhën në fushë dhe jo vetëm. Ditën e sotme UEFA ka gjobitur me 44 mijë euro FSHF-në për hedhjen e...
Thirrjet raciste ndaj Kosovës, UEFA dënon Rumaninë me një ndeshje pa tifozë
UEFA ka dhënë vendimin për Rumaninë, pas thirrjeve raciste në ndeshjen ndaj Kosovës në kualifikueset e Euro2024. Edhe pse tifozët rumunë  shfaqën një baner me shkrimin “Kosova është Serbi”, Kombëtarja e Rumanisë ia ka hedhur paq pasi UEFA  e ka...
Botërori i mundjes, Abakarov nderon Shqipërinë në Serbi
Në  Botërorin e Mundjes që po zhvillohet në Beograd,  mundësi çeçen që përfaqëson Shqipërinë Zelimkhan Abakarov na ka bërë  të ndihemi krenarë . Ai është  renditur në vendin e tretë duke rrëmbyer medaljen e bronzit. Sportisti kuqezi mori pjesë në...
Asani ‘çmend’ Evropën, goli i tij më i bukuri i raundit
Goli i Jasir Asanit në ndeshjen Shqipëri-Poloni është shpallur goli i raundit nga UEFA. Perla e shqiptarit nga një distancë prej 30 metrash, është cilësuar goli më i mirë i këtij raundi të ndeshjeve kualifikuese të Europianit 2024. Edhe pse...
Tre lojtarë të rinj të Real Madridit arrestohen për video seksuale me të mitur
Policia spanjolle ka arrestuar ditën e sotme tre lojtarë të rinj të Real Madridit për shpërndarjen e një videoje seksuale me një të mitur. Arrestimi i tyre erdhi pas një ankese të paraqitur nga nëna e një vajze 16-vjeçare në...
“Faleminderit vëllezërve rumunë”/ Serbët nuk e fshehin gëzimin pas thirrjeve raciste ndaj Kosovës
Të martën, Kosova u përball me Rumaninë në fushën e tyre për ndeshjet kualifikuese të Euro2024. Por ndeshja u ndërpre për 45 minuta pas thirrjeve raciste ndaj lojtarëve të Kosovës dhe një banderole me shkrimin: Kosova është Serbi. Pavarësisht këtyre...
Ky është tifozi rumun, përgjegjës për thirrjet raciste ndaj Kosovës
Mbrëmjen e kaluar, në Bukuresht u luajt ndeshja kualifikuese për Kampionatin Evropian mes Rumanisë dhe Kosovës. Por kjo ndeshje u ndërpre në minutën e 18-të pas thirrjeve raciste ndaj lojtarëve të Kosovës dhe një baneri ku shkruhej: Kosova është Serbi....
Portieri i Kombëtares arrin rekord personal kundër Sampdorias, Kastrati: Nuk e kisha imagjinuar kurrë
Elhan Kastrati, portieri që ishte së fundmi në grumbullim me Kombëtaren shqiptare, është rikthyer në skuadrën e tij dhe ka nisur përgatitjet për ndeshjen e kampionatit. Ai vazhdon të jetë një protagonist me skuadrën e Çitadelas në kampionatin italian dhe...
Shqipëria miliona të ardhura, sa vlen kualifikimi në EURO 2024!
Shqipëria ka një mundësi të artë për të ardhura marramendëse, nëse do të kualifikohej në Euro 2024. Gara kualifikuese për kampionatin europian nuk ka vetëm një betejë për pjesëmarrjen apo për titullin prestigjioz, por edhe për një shumë të madhe...
Pezullohet ndeshja Rumani-Kosovë, shfaqet baneri: Kosova është Serbi
Në orën 20:45, ka startuar ndeshja mes Rumanisë dhe Kosovës e vlefshme për kualifikueset e Euro2024. Por në minutën e 22-të, ndeshja është pezulluar pasi në tribuna është shfaqur një baner me shkrimin: Kosova është Serbi. Përveç thirrjeve raciste, huliganët...
Ismajli puth me mall nënën pas fitores, videoja prekëse nga stadiumi
Emocionet, entuziazmi dhe brohorimat kanë pushtuar stadiumin “Air Albania”pas fitores së kombëtares shqiptare ndaj Polonisë mbrëmjen e djeshme. Mes emocioneve të pafunshme, mbrojtësi i kombëtares Ardian Ismaili menjëherë pas fitores është afruar tek tifozët për të përqafuar të ëmën. Ndërkohë...
Polakët zhgënjejnë tifozët që tani: Injorojnë ata që kanë ardhur në Tiranë
Kombëtarja e Polonisë ka mbërritur në Tiranë, pasi nesër më 10 shtator do të luajë përballë Shqipërisë për kualifikueset e Euro2024. Bashkë me ta kanë ardhur edhe tifozët bardhekuq të cilët teka prisnin lojtarët para hotelit, u zhgënjyen shumë prej...
Formacionet zyrtare Çeki-Shqipëri, Gjimshiti kapiten
Kur edhe pak minuta na ndajnë nga fillimi i ndeshjes mes Çekisë dhe Shqipërisë e vlefshme për kualifikueset e Euro2024, federatat kanë publikuar formacionet zyrtare. Kështu kuqezinjtë nën drejtimin e teknikut Silvinjo do kenë Berishën në portë, kapiten Gjimshitin i...
Nesër Çeki-Shqipëri, tifozët kuqezi nisin festën me këngë patriotike që sot
Ditën e nesërme në orën 20:45, Shqipëria luan përballë Çekisë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Euro2024. Sot në mesditë, Kombëtarja shqiptare e drejtuar nga tekniku Silvinjo ka mbërritur në Pragë për stërvitjet e fundit. Bashkë me ta, në kryeqytetin...
Merkatoja europiane drejt mbylljes, zbulohen tre transferimet e orëve të fundit
Mund t’ju duket e çuditshme, por Leonardo Bonucci është lojtari më i ri i Union Berlin në Gjermani. Gjiganti i mbrojtjes së Juventusit për shumë vite u largua mes polemikash nga bardhezinjtë dhe ditën e djeshme është zyrtarizuar në klubin...
Zbardhet lista e Kombëtares për Çekinë dhe Poloninë, dy emra të rinj dhe dy mungesa të mëdha
Është zbardhur mesditën e sotme lista e Kombëtares për dy ndeshjet ndaj Polonisë dhe Çekisë për eliminatoret e Kampionatit Europian që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në Gjermani. Ka disa emra të rinj në listë, teksa risitë më të...
Luiza Gega e pandalshme, shkërmoq rekordin Kombëtar në garat e Diamond League në Budapest
Luiza Gega vijon të tregojë se është një nga atletet më të mira të botës në disiplinën e 3 mijë metrave me pengesa. Së fundmi ajo ka arritur të thyejë rekord të ri kombëtar në këtë disiplinë në garat e...
Hidhet shorti i Champions League, Milan në grup “ferri” me PSG
Pak minuta më parë në Monaco është hedhur shorti i grupeve të UEFA Champions League. Shorti ka rezervuar mjaft surpriza dhe përballje interesante për 32 skuadrat që janë ndarë në tetë grupe me nga katër skuadra. Kampionët në fuqi të Manchester...
Klubi kroat në alarm, zhduket papritur futbollisti
Të hënën, më 21 gusht, është zhdukur futbollisti Hameed Abdulah Talal i divizionit të parë të Goricës, Kroaci. Hameed nënshkroi një kontratë me HNK Gorica dhjetë ditë më parë. Por të shtunën, më 19 gusht, ai u largua nga Kroacia...
Nuk është i famshëm, klubi arab largon futbollistin që bleu për 30 mln €
Për 30 milionë euro João Pedro Neves Filipe i njohur si Jota, nënshkroi për klubin saudit Al Ittihad nga Celtic në korrik. Megjithatë, vetëm një muaj më vonë, lojtari do të largohet nga klubi. 24-vjeçari siguroi një transferim në Saudi...
Neymar ikën nga Parisi, zyrtarisht futbollist i Al Hilal
Sulmuesi brazilian, Neymar, i është bashkuar skuadrës së Ligës Pro Saudite, Al-Hilal. Marrëveshja për lojtarin e klubit francez Paris St-Germain mendohet të jetë me vlerë rreth 90 milionë euro (77.6 milionë £) plus shtesa. Neymar në një video të postuar...
Interi kthen rezultatin ndaj Egnatias, sfida mbyllet me përplasje
Është mbyllur me përplasje sfida miqësore mes Interit dhe Egnatias së Rrogozhinës. Lautaro Martinez ka fituar një penallti shumë të dyshimtë dhe kjo ka qenë arsyeja e përplasjes. Megjithatë, futbollisti i Egnatias duket shumë i qetë, ndërsa Martinez, por jo...
Vetëm 6 minuta dhe Egnatia e Rrogozhinës i shënon gol Interit
Vetëm 6 minuta lojë i janë dashur Egnatias t’i shënojë gol ekipit të Interit. Ka qenë Dwamena, ai i cili ka shënuar dhe ka zhbllokuar sfidën, duke e kthyer këtë gol në historik për vetë ekipin e Egnatias. Interi dhe...
Gafa e “Corriere dello Sport”, ngatërron Partizanin tonë me atë të Beogradit
Mbrëmjen e kaluar në stadiumin "Air Albania", Partizani u përball me Romën e Jose Mourinho-s në një ndeshje miqësore. Italianët fituan 1-2 me golat e El Shaarawy në minutën e 11-të dhe Belotti në minutën e 26-të. Ndërkohë që Partizani u...
Turqit sulmuan tifozët e Tiranës në “Air Albania”, UEFA ndëshkon Besiktas
UEFA ka ndëshkuar ekipin e Besiktasit për shkak të dhunës së tifozëve turq ndaj atyre të Tiranës në ndeshjen e luajtur më 3 Gusht në “Air Albania”. UEFA ka ndëshkuar me 40 mijë euro ekipin dhe luajtjen e një ndeshje...
Messi mbledh Barcelonën në Miami, Suarez: Kemi planifikuar ta mbyllim karrierën së bashku
Lionel Messi vendosi të lërë Europën gjatë kësaj vere dhe u transferua te Inter Miami në kampionatin amerikan, MLS. Pas argjentinasit, në të njëjtën skuadër u transferuan edhe Busquets dhe Jordi Alba, në një ribashkim pas dy vitesh me kampionin...
Konfirmohet miqësorja e luksit, Egnatia sfidon Interin në Ferrara më 13 gusht
Është konfirmuar zhvillimi i ndeshjes miqësore mes Interit dhe ekipit të Kategorisë Superiore, Egnatia. Miqësorja e luksit do të zhvillohet më 13 gusht në stadiumin “Paolo Mazza”, në qytetin e Ferrarës. Prej kohësh palët ishin në negociata dhe tashmë janë...
Sherri me bullgarët, tifozi i Shkupit lë berberin në gjysmë të punës dhe del të përleshet
Levski i Sofjes arriti të mposhtë Shkupin të enjten me shifrat e pastra 0-2 në një ndeshje, e cila e humbi vëmendjen për shkak të trazirave të shumta mes dy tifozerive. Përplasjet mes ultrasve nisën para, vazhduan gjatë ndeshjes dhe...
PSG shënjestron Barcelonën, gati të paguajë klauzolën e dy yjeve të Xavit
Barcelona është kthyer në një shënjestër të PSG-së për merkaton. Klubi francez do të shesë Mbappe në këtë verë dhe po kërkon për një zëvendësues, teksa i pazgjedhuri është Ousmanne Dembele. Ylli i katalanasve ka aftësi të përafërta me Mbappe...
Të vetmet në garë, Turqia dhe Italia marrin përsipër zhvillimin e “Euro 2032”
UEFA ka konfirmuar se ka marrë dy kërkesa nga Federata Italiane e Futbollit dhe ajo Turke për të organizuar Europianin e vitit 2032, duke vulosur kështu edhe këtë çështje, pasi ata janë të vetmet në garë. Qeveria e futbollit evropian...
Trazirat/ Ultrasit e Shkupit sulmojnë bullgarët, plagoset me thikë një tifoz i Levskit
Ditën e djeshme në Shkup u luajt sfida e turit të dytë të Ligës së Konferencës mes Shkupit dhe Levskit të Sofies, e përfunduar me fitoren 0-2 të bullgarëve. Ashtu siç pritej, ndeshja u parapri nga trazira të shumta dhe...
U jepte ryshfet gjyqtarëve, UEFA vendos të mos e përjashtojë Barçën nga Championsi
Hetimi ndaj Barcelonës për çështjen Negreira vazhdon, por UEFA ka vendosur që katanalasve të mos u privohet e drejta për të marrë pjesë në Champions League, të paktën në sezonin e ri. Ky është vendimi i marrë nga qeveria e...
Çmenduria për Mbappe, Arabia nis një delegacion që ta bindë të transferohet te Al Hilal
Al Hilal e ka shumë seriozisht me Kylian Mbappe. Klubi arab i ka propozuar PSG-së një ofertë prej 300 milionë eurosh për ta blerë francezin, teksa paga për Mbappe kap shifra të çmendura, të padëgjuara ndonjëherë edhe në Europë, në...
Shënoi 300 gola në futbollin italian, si ish-sulmuesi i Fiorentinës iu kthye punës si murator
Ish-sulmuesi i Fiorentinës, Christian Rigano, dikur ishte një nga bomberët më të fortë të Serie A dhe B, por për të siguruar të ardhura tashmë që është ndarë me futbollin, i duhet të punojë si murator në Itali. Ish-sulmuesi, që...
Çmenduria arabe, Ministria e Sportit jep 20 miliardë dollarë për të transferuar yjet e futbollit
Arabia Saudite po bën çmenduri për të marrë yjet e futbollit evropian në kampionatin e vet. Kjo që ka bërë me Ronaldon, Benzema e Kante, por edhe me ofertën 1 miliardë euroshe për Mbappe, është vetëm maja e ajsbergut. Raportimet...
Messi e nis në versionin “përbindësh” në Miami, shkërmoq Atlantën me dy gola dhe një asist
Lionel Messi shfaqet menjëherë në versionin “përbindësh”  në SHBA. Ylli argjentinas zbarkoi sërish në fushë në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe shkëlqeu akoma më shumë seç bëri në debutimin e tij. Në Amerikë po luhet Kupa e...
Mbappe çmend tregun/ Al Hilal i jep 700 milionë euro për një sezon, Barcelona punon në prapaskenë
Kylian Mbappe është në merkato dhe e gjithë bota po çmendet për të. Menjëherë pasi PSG  e nxori zyrtarisht në shitje, ofertat në drejtim të klubit kanë qenë të shumta. Gjithsesi, ajo e Al Hilal është tërësisht e palogjikshme dhe...
Bujaria e Galatës/ Blen kartonin e Icardit dhe e huazon në Argjentinë, duhet t’i qëndrojë pranë Wandës
Mauro Icardi është larguar nga Turqia së fundmi për t’i ndenjur pranë gruas së ti, Wanda Nara, e cila ka shfaqur së fundmi probleme të rënda shëndetësore dhe është shtruar në spital. Ndërkohë, Galatasaray ka bërë një gjest shumë bujar...
Po komentonte pragndeshjen Real Madrid-Milan, ish-portieri bie pa ndjenja në transmetim direkt
Një moment i pazakontë dhe i frikshëm është regjistruar para miqësores së mbrëmshme mes Real Madridit dhe Milanit. Komentatori i “ESPN”, Shaka Hislop, ish-portier i disa skuadrave në Angli, ra pa ndjenja në tokë, ndërkohë që ishte në transmetim direkt....
Luiza Gega “makineri” rekordesh në Serbi, e para ballkanase që rrëmben tri të arta
Luiza Gega çdo ditë e më shumë po krijon bindjen se është atletja më e mirë në historinë e Shqipërisë. Pas shkëlqimit në Kampionatin Evropian Ekipor, Luiza ka vendosur një tjetër rekord, këtë herë në Kampionatin Ballkanik, duke u bërë...
Donnaruma tregon grabitjen: Tronditje e thellë, mua më lidhën dhe gruan e kërcënuan t’i tregonte paratë
Gianluigi Donnarumma ka folur për herë të parë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur gjatë mbrëmjes së ditës së djeshme, kur disa grabitës kanë hyrë në shtëpinë e portierit në Paris dhe kanë lidhur e kërcënuar portierin dhe partneren e...
Më shumë
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit