Qytetari denoncon policin e rrugores: Priste t’i jepja 10 mijë lekë, më kërcënoi e gjobiti

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 03.04.2024, 10:46

Një denoncim për një efektiv të policisë rrugore ka mbërritur së fundmi në redaksinë tonë.

Një qytetar thotë se polici që shihni në pamje e ka gjobitur pa të drejtë mëngjesin e sotëm në Tiranë. Ai thotë se është gjobitur njëherë për xhamat e zinj, por efektivi në fjalë ka tentuar ta gjobisë sërish për të njëjtën shkelje.

Qytetari thotë se pas kësaj polici e ka gjobitur për rrip sigurimi, në një kohë që ai ka qenë i pajisur me rrip sigurimi. Sipas tij, polici ka pritur që ai do i jepte 10 mijë lekë si rryshfet, por kur kjo s'ka ndodhur ai thotë se në rrugë kanë ardhur edhe dy efektivë të tjerë që duke ngritur zërin e kanë gjobitur për xhamat e zinj.

Ai thotë se efektivi Uzuni e ka kërcënuar gjatë kohës që ka qenë në krye të detyrës dhe me uniformë. Ai iu kërkon qytetarëve që të kenë kujdes nga ky polic pasi gjithçka e bën për 10 mijë lekë.

Denoncimi i qytetarit:

Pershendetje jeta osh qef anonim te lutem u konstatova nga polici Enes Uzuni per xhama te zi dhe skishte Qa me bente per xhamat e zi Sepse un e kisha Marr gjoben dhe me vendosi gjob per rryp sigurimi Kur un isha me rryp sigurimi e gjitha Kjo ndodhi sepse un Nuk I dhashe 10 mi lekshin e mengjesit sepse per aq Eshte ai lloj polici sepse Eshte e disata her qe del tek faqja juaj she me pas erdhen she nja dy polic tjer duke ngritur zerin vendosen gjobe dhe per xhamat e zi dhe Eneo Uzuni me tha o un o ti me kercenoi Kur ai Ishte me uniform dhe po te them te lutem shperndajeni si vidio se kta ordinerat po marrin shum veta n qaf per 10 mi lek. Dhe hapte kameren Pastaj duke bere vidio pasi i bera vidion un

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit