13 vite burg për shqiptarin që përdhunoi 70-vjeçaren, i tha: Ulu teta, mos fol!

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 02.04.2024, 09:16

Një shtetas shqiptar është dënuar me 13 vite burg për përdhunimin e një 70-vjeçareje në Patmos, Greqi në qershor 2023.

Gjykata e Rodosit dënoi shqiptarin i cili po mbahet në burgjet e Tripolit dhe poshtë pretendimet e tij për zbutjen e dënimit.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 01:45 të datës 9 qershor 2023, teksa një grua 70-vjeçare që flinte në shtëpinë e saj përdhese, në Skala Patmos, ndjeu se dikush ia hapi derën. Ajo u ngrit dhe më pas pa dikë që hyri në shtëpinë e saj. Në dhomë ishte errësirë ​​dhe shqiptari duke iu afruar, i drejtoi celularin dhe i tha "ulu teta, mos fol".

E moshuara e pyeti se çfarë donte dhe ai i tha të mos fliste pasi mbante një thikë në duar. Shqiptari kishte vendosur kapuç në kokë por teksa përleshej me të moshuarën ajo ia hoqi dhe zbuloi fytyrën dhe tiparet e tij. Kështu shqiptari i vendosi dy duart rreth qafës dhe pasi e rrëzoi në divan e përdhunoi.

E moshuara gjatë përdhunimit i ka thënë“nuk ke të dashur, çfarë do me mua, unë jam një grua e sëmurë dhe plakë” por shqiptari i është përgjigjur: “Të dua, kam ditë që të shikoj” .

Gjatë kryerjes së aktit, viktima nuk ka bërë rezistencë, pasi kishte frikë. Shqiptari i tha asaj që të mos fliste dhe se për pak minuta do të përfundonte. Pasi mbaroi ai u ngrit dhe i tha asaj të ulej që të mund të largohej dhe gjithashtu i tha asaj që të mos bënte zhurmë.

Rreth orës 02.00 autori është larguar dhe e moshuara ka telefonuar menjëherë nipin e saj duke i treguar saktësisht se çfarë i ka ndodhur dhe rreth orës 02.30 ka mbërritur policia. E moshuara e ka njohur menjëherë shqiptarin nga tiparet e fytyrës dhe lloji i trupit, nga toni i zërit, por edhe nga aroma e rrobave të tij,.

ADN-ja e gjetur në rrobat e saj përputhej me atë të të shqiptarit të akuzuar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit