Drejtoria Doganore: Ndalohet plotësisht qarkullimi i mallrave në kufirin e Bogorodicë-Evzoni

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 02.04.2024, 08:45

Drejtoria doganore njofton se për shkak të grevës së paralajmëruar dyditore të shërbimeve doganore në Greqi, në vendkalimet kufitare Bogorodicë-Evzoni, Dojran – Dojran dhe Medzhitlia – Niki do të ndërpritet plotësisht qarkullimi i mallrave, përveç mallrave që prishen.

Sipas drejtoria doganore, e cila i referohet informacionit të marrë nga Ambasada e Republikës së Greqisë në Shkup, qarkullimi i pasagjerëve do të lejohet periodikisht (orari i saktë nuk dihet), por udhëtarët këshillohen që gjatë kësaj periudhe të shmangin lëvizjen nëpër këto pika kufitare periudhë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit