Vrasja e 18-vjeçarit në Shkozë, 5 persona të ndaluar

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.04.2024, 09:55

Pesë persona janë ndaluar nga policia pasi dyshohet se janë autorë të ngjarjes së rëndë ku mbeti i vrarë 18-vjeçari Aurelio Dervishi.

Të rinjtë, ende të paidentifikuar janë ndaluar mëngjesin e sotëm në zonën e Farkës dhe janë shoqëruar në Komisariat.

Mbrëmjen e kaluar, në rrethrrotullimin e Shkozës, të rinjtë janë konfliktuar fizikisht me 18-vjeçarin dhe mikun e tij. Të dy grupet e të rinjve kanë qenë duke lëvizur me makina, autorët me një "Audi", ndërsa viktima dhe miku i tij me një "Volkswagen Tiguan".

Pasi kanë debatuar për motive banale, ata kanë ndaluar në rrethrrotullimin e Shkozës dhe aty janë përplasur fizikisht. Një prej të rinjve ka nxjerrë thikën dhe ka goditur në kraharor 18-vjeçarin i cili ka humbur jetën rrugës për në spital.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit