Banorët e Gjorçe Petrovit protestojnë, nuk duan 30 ndërtesa dhe 4000 banesa të reja

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 30.03.2024, 16:37

Një pjesë e banorëve të komunës së Gjorçe Petrovit, sot kanë dalë në protestë, si revoltë për Plani urbanistik shtetëror i ri, i cili parasheh ndërtimin e 30 objekteve të reja në komunë dhe 4000 banesave të reja.

“Ndërtimi i këtyre objekteve do të sjellë probleme shtesë në të ardhmen. Prandaj kërkojmë pezullimin e ndërtimit të pallateve, jo për ndërtimin e një shkolle e kopshti në bashki. Ne mbështesim maksimalisht ndërtimin e një shkolle dhe një kopshti”, thanë pjesëmarrësit në protestë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit