Mickoski: Pres që të ndalojë kjo “fushatë e zezë” parazgjedhore

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 28.03.2024, 17:38

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski thotë se pret që të ndalojë fushata e zezë parazgjedhore.

Mickoski thotë se qëllimi është të japim fushatë pozitive, dhe jo të themi të pavërteta dhe ofendime.

Micksoki thekson se si parti dëshirojnë që të bisedojnë për projekte dhe zgjidhje për problemet e qytetarëve dhe të mos e rëndojnë veten me “kush ka qenë i keq, se të gjithë e dinë se Qeveri më të keqe se ajo e LSDM-së dhe BDI-së nuk kemi pasur që nga pavarësia”.

Mickoski njoftoi se sot organet partiake do të prezantojnë listat e deputetëve dhe bartësit e tyre dhe pret debat për të njëjtat.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit