Ahmeti për kërkesat e Selës: Për gjëra të vogla, nuk i cënojmë projektet e mëdha

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 27.03.2024, 13:35

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sot tha se Fronti Europian ka vetëm një qëllim, anëtarësimin e vendit në BE.

Ahmeti sot komentoi edhe deklaratën e Ziadin Selës, i cili dje tha se kërkon pesë deputetë për t’ju bashkangjitur Frontit Europian.

Ahmeti tha se Frontit Europian nuk ka të bëjë me numra, por ka një qëllim më madhor për vendin.

“Për gjëra të vogla, nuk i cënojmë projektet e mëdha. Pra ka të bëjë me vizion, ardhmëri”, u përgjigj Ahmeti.

Frontit Europian sot iu bashkëngjit edhe partia turke TDP.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit