Izet Mexhiti: Ali Ahmeti, humbjen te shqiptarët mundohet ta mbulojë me vota të minoriteteve

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 26.03.2024, 08:46

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti thotë se Ali Ahmeti nëpërmes votave të minoriteteve të mbulojë humbjen te shqiptarët.

“Nuk i ka hije Ali Ahmetit koncepti qytetar. Edhe komandant i UÇK-së, edhe të bësh konceptin qytetar edhe agjendën e gjelbër, nuk shkon. Ai mundohet që humbjen te shqiptarët, ta kamuflon me vota të minoriteteve”, tha Mexhiti në “ClickPlus”.

Mexhiti tha se populli nuk i do ministrat e BDI-së, prandaj Ahmeti nuk i nxori për deputetë.

“Të ishin ministra të mirë, do të ishin në lista zgjedhore. Edhe Ahmeti e di që këta ministri nuk i do mileti(populli).

“Me vetë faktin që nuk ka nxjerr asnjë ministër për deputet, tregon se unë kam të drejtë e jo Ahmeti. Kjo ia vendon vulën”, tha Mexhiti.

I pyetur se a është e mundshme një bashkëpunim edhe me Ziadin Selën, Mexhiti u përgjigj se ne nuk e kemi mbyllur derën për askënd.

“Ne nuk e kemi mbyllur derën për askënd. Jo vetëm për atë, por edhe për grupet tjera politike”, tha Mexhiti.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit