Bojmacaliev: Kanë arritur 400.000 formularë për letërnjoftime

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 25.03.2024, 12:44

Ministri plotësues i MPB-së, Mitko Bojmacaliev konfirmon se të shtunën kanë arritur 400.000 formularë për letërnjoftime.

“Këto 400.000 formularë nga e shtuna janë nga magazinat e MPB-së. Kjo është nga dërgesat që vijnë në vazhdimësi. Në kushte normale nuk asnjëherë nuk do t’i njoftoja, por në kur jemi në kohën e lajmeve të rrejshme, unë vendosa që secilën dërgesë ta njoftojë për opinionin”, tha Bojmacaliev për “Klan Maqedoni”.

Ai tha se më herët është njoftuar nga shërbimet zyrtare të MPB-së në nivel shtetëror, se ende nuk është zgjidhur problemi me përpunimin e dokumenteve personale.

“Numri i dokumenteve të papërpunuara është mbi 50.000 dhe sot do t’i dërgojë letër për takim së bashku me shërbimet udhëheqëse dhe ministrin Toshkovski, që ta tejkalojmë këtë problem”, shtoi Bojmacaliev.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit