Ndalohet një person në Tetovë, dyshohet për vjedhje

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 24.03.2024, 13:46

Me datë 23.03.2024, në ora 18:20 në rrugën rajonale Tetovë – Kodrën e Diellit, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë kanë ndaluar S.A.(43) nga fshati Shipkovicë, Tetovë.

Gjatë kontrollit në veturën e pasagjerëve “Volkswagen Golf” me targa të Tetovës, të cilën ai e drejtonte, i janë gjetur dru zjarri për të cilat nuk posedonte dokumentacion dhe që dyshohet se kanë origjinën nga vepra penale “vjedhje”.

Pemët dhe vetura janë konfiskuar për procedurë të mëtejshme, ndërsa personi është ndaluar në komisariat. Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzimi përkatës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit