Gruaja arrestohet pasi i dërgoi 159.000 SMS një burri pas takimit të parë

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 10.02.2024, 21:51

Një grua në Arizona dyshohet se i dërgoi një burri që takoi në një faqe takimesh më shumë se 159,000 mesazhe me tekst gjatë një periudhe 10-mujore pas vetëm një takimi. Jacqueline Claire Ades, e cila u akuzua për ndjekjen e burrit duke thyer shtëpinë e tij, u arrestua nga policia e Paradise Valley.

Autoritete pretenduan se ajo kishte dërguar 65,000 mesazhe pas takimit të ëtyre të vetëm, por dokumentet e policisë të bëra publike të premten tregojnë se Ades,, dyshohet se dërgoi shumë më tepër mesazhe.⁠ Ajo i dërgoi atij mesazhe kërcënuese, duke përfshirë një ku shkruhej: "Unë do të bëja sushi nga veshkat dhe shkopinj nga kockat e duarve ". Një tjetër sms ishte: 'Oh, çfarë do të bëja me gjakun tënd! Unë dua të lahem në të.

Ades dhe burri, i cili është identifikuar vetëm si CEO i një kompanie që shet produkte për kujdesin e lëkurës dhe spa, u takuan në një faqe takimesh. Edhe pse burri i tha Ades se nuk donte ta shihte më, ajo dyshohet se filloi t'i dërgonte mesazhe pandërprerë – ndonjëherë deri në 500 herë në ditë. Në korrik 2017, ajo parkoi jashtë shtëpisë së tij. Në prill 2018, burri, i cili ishte jashtë vendit – thirri policinë dhe tha se video e vëzhgimit tregoi se Ades ishte brenda shtëpisë së tij.

Oficerët gjetën Ades duke bërë banjë në shtëpinë e tij. Kur oficerët e pyetën pse ishte atje, ajo filloi t'u referohej ekuacioneve shkencore. “Unë mendoj se kam krijuar një skenar të tërë në kokën time ku jetoj këtu, kështu që erdha këtu dhe bëra sikur kjo ishte ajo që po ndodhte”, u tha ajo atyre. Gruaja është identifikuar me sëmundje mendore nga oficerët.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Dom Gabriel Grabanica
  Dom Gabriel Grabanica është prifti nga Ulqini, i cili në 19 janar ndërmori një sfidë të rrezikshme vetëm për të mbajtur meshën e shenjtë të festës tradicionale të kësaj zone, Shën Sebastianit. Tetë orë rrugë në këmbë, mes dëborës, ngricave dhe shkëmbinjve, për të çuar fjalën e Zotit në Currajn e Epërm të Tropojës, fshatin më të izoluar të veriut, me vetëm dy banorë.
  Klera Çaku
  Klera Çaku, 13-vjeçarja e cila është shpallur kampione Europe dhe Bote në shah. Ajo ka regjistruar një sukses të madh në sportin e shahut, duke lartësuar emrin e saj por edhe të Shqipërisë.
  Naim Shehaj
  Naim Shehaj, ish-efektiv policie, i cili gjeti në rrugë, portofolin dhe telefonin e një qytetari. Pasi kreu verifikimet, ai arriti të bjerë në kontakt me personin dhe ia dorëzoiji të dyja, si telefonin, ashtu edhe portofolin. Veprimi i tij është vlerësuar nga shumë qytetarë.
  Djemtë në Mat
  Djemtë në Mat që shpëtuan nga makina që po përmbytej shoferen. Një automjet u mor nga rrjedha e lumit dhe disa djem, u benë varg për të shpëtuar shoferen, që mezi po dilte nga automjeti. Ky veprim ëhstë duartrokitur nga shumë komentues.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Xhemal Loka
  Xhemal Loka, bashkëshorti i Bedrie Lokës, i cili dhunoi dhe shtyu drejt vetëvrasjes këtë të fundit, nënë e katër fëmijëve. Xhemal Loka e dhunonte vazhdimisht Bedrien fizikisht dhe psikologjikisht. Pas gjithë kësaj torture, 41-vjeçarja i dha fund jetës.
  Armand Liloi
  Armand Lilo, oligarku i kullës “Corner Residence”, i cili nga neglizhenca në ndërtimin e kullës së tij, dy qytetare u plagosën. Ata po kalonin rrugën dhe një skelë u ra nga lart duke i lënë pa ndjenja në tokë. Armand Lilo kishte kursyer para për një tunel për kalimin e këmbësorëve.
  Klod Allajbeu
  Klod Allajbeu, pronari i spitalit Amerikan, në godinën e të cilit nuk kanë fund vdekjet e shqiptarëve. Allajbeu e ka kthyer këtë spital në një vend ku vetëm grumbullohen para nga shqiptarët dhe nuk shërohen njerëz, por vdesin. Rasti i fundit është vdekja e një 28-vjeçareje nga Lushnja, e cila humbi jetën pak orë pas operacionit për heqjen e dhjamit.
  Reanto Muhaj
  Reanto Muhaj, shqiptari në Florida, i cili vrau bashkëshorten e tij dhe rrëmbeu vajzën e vogël. Renato vrau Suela Saliaj në sy të vajzës 8-vjeçare dhe u largua me këtë të fundit. Pak orë më vonë, ai u arrestua nga policia dhe sot rrezikon dënimin me vdekje.
  Lorela Kapaj
  Lorela Kapaj, 31-vjeçarja shqiptare, e cila shfrytëzonte vajza të mitura për prostitucion në Greqi. Lorela lidhte miqësi me vajzat e mitura dhe më pas u gjente klientë me pagesënë bazë të një përqindjeje. E reja shqiptare jetonte në lagjen Colonos të Athinës dhe është nënë e një djali.
  Dervish Hasi
  Dervish Hasi, kirurgu në QSUT, i cili u arrestua, pasi kishte abuzuar seksualisht me një 14-vjeçare, prej dy vitesh. Hasi e prezantonte të miturën e si gruan e tij të katër dhe ndër të tjera, marrëdhëniet seksuale që kryente me të, i filmonte dhe ua dërgonte tre grave në Whatsapp
  Dy të rinjtë nga Kosova
  Dy të rinjtë nga Kosova, që vranë pa mëshirë, 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu. Eltion Kadriu 16 vjeç dhe Artiol Abdullahu 17 vjeç e përplasën me makinë Fejzullahun dhe më pas e goditën me shkop për ta vrarë. Dy të rinjtë janë djem biznesmenësh në Podujevë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit