Skandali në Angli! Mbrojtësi i Man.City me jetë të dyfishtë, dy gra dhe 6 fëmijë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.01.2024, 13:52

Lajmi i ndarjes së futbollistit anglez Kyle Walker dhe Annie Kilner, pas skandaleve të pabesive, prostitucionit dhe skandaleve të pahijshme, ka marrë një kthesë të re.

Kjo sepse mbrojtësi i Manchester City ka një familje tjetër me Lauryn Goodman.

Kjo e fundit në një intervistë për The Sun, zbuloi se Walker prej tre vitesh e kishte ndarë jetën e tij mes dy familjeve, njëra me Annie Kilner bashkëshortja e tij me të cilën ka tre fëmijë dhe është në pritje të fëmijës së katër dhe familja tjetër me modelen Goodman me të cilën ka dy fëmijë:

"I thoja Kyle Walker: 'Duhet t'ia tregosh asaj. Duhet t'i thuash Anit që je babai i vajzës sonë dhe se ke një marrëdhënie me fëmijët e tu'. Duhet ta nisim 2024-ën në mënyrë të lirë. Unë nuk doja t'i shkaktoja më dhimbje Annie ose të isha një k***ë, por më duhej t'i thosha sepse Kyle nuk kishte guxim ta bënte këtë".

Ajo thotë se Annie duhej të dinte të vërtetën përpara se çdo gjë të bëhej publike".

"Kyle ishte i lumtur të fshihte të vërtetën sepse kishte dy familje dhe kishte frikë se çfarë do të ndodhte kur Annie ta merrte vesh, por unë vazhdoja t'i thoja, "Vajza jonë nuk mund të jetë një sekret, ajo është një qenie njerëzore.' Nuk doja që ata të ndaheshin apo të vuanin, por kjo situatë duhej të dilte për hir të të gjithëve".

Goodman rrëfeu se si e bëri Annie Kilner të vetëdijshme për jetën e dyfishtë të burrit të saj:

"I dërgova mesazh dhe i thashë se doja të flisja me të dhe t'i tregoja të vërtetën privatisht se Kyle ishte babai i vajzës sime. I tregova një test ADN-je, dokumentacionin dhe madje një foto të vajzës dhe Kyle Walker së bashku".

Walker dhe ish-gruaja e tij Annie, e cila është gjashtë muajshe shtatzënë, janë në pritje të fëmijës së tyre të katërt së bashku. Gjashtë muaj më parë, futbollisti i Manchester City pati fëmijën e dytë me të dashurën e tij, Lauryn Goodman.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Dom Gabriel Grabanica
  Dom Gabriel Grabanica është prifti nga Ulqini, i cili në 19 janar ndërmori një sfidë të rrezikshme vetëm për të mbajtur meshën e shenjtë të festës tradicionale të kësaj zone, Shën Sebastianit. Tetë orë rrugë në këmbë, mes dëborës, ngricave dhe shkëmbinjve, për të çuar fjalën e Zotit në Currajn e Epërm të Tropojës, fshatin më të izoluar të veriut, me vetëm dy banorë.
  Klera Çaku
  Klera Çaku, 13-vjeçarja e cila është shpallur kampione Europe dhe Bote në shah. Ajo ka regjistruar një sukses të madh në sportin e shahut, duke lartësuar emrin e saj por edhe të Shqipërisë.
  Naim Shehaj
  Naim Shehaj, ish-efektiv policie, i cili gjeti në rrugë, portofolin dhe telefonin e një qytetari. Pasi kreu verifikimet, ai arriti të bjerë në kontakt me personin dhe ia dorëzoiji të dyja, si telefonin, ashtu edhe portofolin. Veprimi i tij është vlerësuar nga shumë qytetarë.
  Djemtë në Mat
  Djemtë në Mat që shpëtuan nga makina që po përmbytej shoferen. Një automjet u mor nga rrjedha e lumit dhe disa djem, u benë varg për të shpëtuar shoferen, që mezi po dilte nga automjeti. Ky veprim ëhstë duartrokitur nga shumë komentues.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Xhemal Loka
  Xhemal Loka, bashkëshorti i Bedrie Lokës, i cili dhunoi dhe shtyu drejt vetëvrasjes këtë të fundit, nënë e katër fëmijëve. Xhemal Loka e dhunonte vazhdimisht Bedrien fizikisht dhe psikologjikisht. Pas gjithë kësaj torture, 41-vjeçarja i dha fund jetës.
  Armand Liloi
  Armand Lilo, oligarku i kullës “Corner Residence”, i cili nga neglizhenca në ndërtimin e kullës së tij, dy qytetare u plagosën. Ata po kalonin rrugën dhe një skelë u ra nga lart duke i lënë pa ndjenja në tokë. Armand Lilo kishte kursyer para për një tunel për kalimin e këmbësorëve.
  Klod Allajbeu
  Klod Allajbeu, pronari i spitalit Amerikan, në godinën e të cilit nuk kanë fund vdekjet e shqiptarëve. Allajbeu e ka kthyer këtë spital në një vend ku vetëm grumbullohen para nga shqiptarët dhe nuk shërohen njerëz, por vdesin. Rasti i fundit është vdekja e një 28-vjeçareje nga Lushnja, e cila humbi jetën pak orë pas operacionit për heqjen e dhjamit.
  Reanto Muhaj
  Reanto Muhaj, shqiptari në Florida, i cili vrau bashkëshorten e tij dhe rrëmbeu vajzën e vogël. Renato vrau Suela Saliaj në sy të vajzës 8-vjeçare dhe u largua me këtë të fundit. Pak orë më vonë, ai u arrestua nga policia dhe sot rrezikon dënimin me vdekje.
  Lorela Kapaj
  Lorela Kapaj, 31-vjeçarja shqiptare, e cila shfrytëzonte vajza të mitura për prostitucion në Greqi. Lorela lidhte miqësi me vajzat e mitura dhe më pas u gjente klientë me pagesënë bazë të një përqindjeje. E reja shqiptare jetonte në lagjen Colonos të Athinës dhe është nënë e një djali.
  Dervish Hasi
  Dervish Hasi, kirurgu në QSUT, i cili u arrestua, pasi kishte abuzuar seksualisht me një 14-vjeçare, prej dy vitesh. Hasi e prezantonte të miturën e si gruan e tij të katër dhe ndër të tjera, marrëdhëniet seksuale që kryente me të, i filmonte dhe ua dërgonte tre grave në Whatsapp
  Dy të rinjtë nga Kosova
  Dy të rinjtë nga Kosova, që vranë pa mëshirë, 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu. Eltion Kadriu 16 vjeç dhe Artiol Abdullahu 17 vjeç e përplasën me makinë Fejzullahun dhe më pas e goditën me shkop për ta vrarë. Dy të rinjtë janë djem biznesmenësh në Podujevë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit