Arben Çela mbush gropat e Bulqizës me gurë! Festimja i jep miliona lekë të dibranëve

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 11.01.2024, 14:01

Banorët e fshatrave në Shqipëri e ndiejnë veten të lënë në harresë nga shteti... Dhe kanë plotësishr të drejtë pasi infrastruktura është një prej problemeve më madhore që kanë banorët por askush s'kujtohet për ta përpos kohës kur vijnë zgjedhjet.

Rrugë të pashtruara, të mbushura me gropa e baltë gjen kudo nëpër Shqipëri, por rruga Ura Çerenecit-Trebisht, në bashkinë e Bulqizës është shumë problematike pasi lidh 20 fshatra. Banorët thonë se premtimet për rregullimin e kësaj rruge kanë qenë të shumta, por deri më tani askush nuk e ka rregulluar ashtu siç duhet.

Qytetarët thonë se bashkia Bulqizë dhe firma "Udha shpk" e biznesmenit Arben Çela që ka marrë tenderin për rregullimin e kësaj rruge, po e mbush atë me gurë. Por këto gurë që hidhen për të mbushur gropat e rrugës, po shkatërrojnë makinat e qytetarëve.

Ish-deputeti i Lulzim Bashës ka marrë milionat nga paratë e bulqizakëve falë Festime Mjeshtrit të Partisë Socialiste-Komuniste dhe i gënjen ata duke ua mbushur gropat me gurë.

Rruga e ka daljen në rrugën e Arbërit dhe është bërë meme kudo në rrjetet sociale. Ata janë të vetëdijshëm se me këtë rrugë do mbesin deri në zgjedhjet e ardhshme, ku mbledhja e votave do zgjojë nga gjumi politikanët.

Mjeshtrja e vjedhjes së taksave të bulqizakëve di si t’ua fusë në xhep oligarkëve por jo t’u shërbejë qytetarëve që i kanë dhënë votën.

Denoncimi i qytetarit:

Prsh JOQ. Ja cfare behet ne rrugen Ura Cerenecit – Trebisht . Duket qarte puna e Bashkise Bulqize dhe e firmes ! No coment … rruge qe lidh mbi 20 fshatra. Firma Udha – koncensioni bashkise. Administrator i firmes Arben Cela Po na cahen gomat e makinave perdite nga kto gure qe hedhin! Vetem hedhin gure per te mbush gropat Sapo u larguan kamionat . Ky ishte rregullimi i rruges per kte vit Tani edhe njer kur tvijn votimet

Desha te informoj se rruga qe po shojne zhavorr e ka daljen ne rrugen e Arbrit dhe ka vite dhe shif ne cgjendje eshte. Kjo eshte fiks rruga qe kam ber videot sot. Shiko sa vite ka qe vazhdon te jete ne gjendje skandaloze. Rruga qe u be meme kudo ne rrjete sociale

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Dom Gabriel Grabanica
  Dom Gabriel Grabanica është prifti nga Ulqini, i cili në 19 janar ndërmori një sfidë të rrezikshme vetëm për të mbajtur meshën e shenjtë të festës tradicionale të kësaj zone, Shën Sebastianit. Tetë orë rrugë në këmbë, mes dëborës, ngricave dhe shkëmbinjve, për të çuar fjalën e Zotit në Currajn e Epërm të Tropojës, fshatin më të izoluar të veriut, me vetëm dy banorë.
  Petrit Loku
  Petrit Loku, një personazh i njohur në Tik-Tok, iniciatori i nismës për mbledhjen 150 mije paund për operacionin e Andriela Gjokës. Bashkë me shumë shqiptarë të tjerë arritën të mblidhnin shumën për operacionin e Andrielës, e cila ka pësuar djegie në 70% të trupit.
  Klera Çaku
  Klera Çaku, 13-vjeçarja e cila është shpallur kampione Europe dhe Bote në shah. Ajo ka regjistruar një sukses të madh në sportin e shahut, duke lartësuar emrin e saj por edhe të Shqipërisë.
  Naim Shehaj
  Naim Shehaj, ish-efektiv policie, i cili gjeti në rrugë, portofolin dhe telefonin e një qytetari. Pasi kreu verifikimet, ai arriti të bjerë në kontakt me personin dhe ia dorëzoiji të dyja, si telefonin, ashtu edhe portofolin. Veprimi i tij është vlerësuar nga shumë qytetarë.
  Djemtë në Mat
  Djemtë në Mat që shpëtuan nga makina që po përmbytej shoferen. Një automjet u mor nga rrjedha e lumit dhe disa djem, u benë varg për të shpëtuar shoferen, që mezi po dilte nga automjeti. Ky veprim ëhstë duartrokitur nga shumë komentues.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Xhemal Loka
  Xhemal Loka, bashkëshorti i Bedrie Lokës, i cili dhunoi dhe shtyu drejt vetëvrasjes këtë të fundit, nënë e katër fëmijëve. Xhemal Loka e dhunonte vazhdimisht Bedrien fizikisht dhe psikologjikisht. Pas gjithë kësaj torture, 41-vjeçarja i dha fund jetës.
  Armand Liloi
  Armand Lilo, oligarku i kullës “Corner Residence”, i cili nga neglizhenca në ndërtimin e kullës së tij, dy qytetare u plagosën. Ata po kalonin rrugën dhe një skelë u ra nga lart duke i lënë pa ndjenja në tokë. Armand Lilo kishte kursyer para për një tunel për kalimin e këmbësorëve.
  Klod Allajbeu
  Klod Allajbeu, pronari i spitalit Amerikan, në godinën e të cilit nuk kanë fund vdekjet e shqiptarëve. Allajbeu e ka kthyer këtë spital në një vend ku vetëm grumbullohen para nga shqiptarët dhe nuk shërohen njerëz, por vdesin. Rasti i fundit është vdekja e një 28-vjeçareje nga Lushnja, e cila humbi jetën pak orë pas operacionit për heqjen e dhjamit.
  Reanto Muhaj
  Reanto Muhaj, shqiptari në Florida, i cili vrau bashkëshorten e tij dhe rrëmbeu vajzën e vogël. Renato vrau Suela Saliaj në sy të vajzës 8-vjeçare dhe u largua me këtë të fundit. Pak orë më vonë, ai u arrestua nga policia dhe sot rrezikon dënimin me vdekje.
  Lorela Kapaj
  Lorela Kapaj, 31-vjeçarja shqiptare, e cila shfrytëzonte vajza të mitura për prostitucion në Greqi. Lorela lidhte miqësi me vajzat e mitura dhe më pas u gjente klientë me pagesënë bazë të një përqindjeje. E reja shqiptare jetonte në lagjen Colonos të Athinës dhe është nënë e një djali.
  Dervish Hasi
  Dervish Hasi, kirurgu në QSUT, i cili u arrestua, pasi kishte abuzuar seksualisht me një 14-vjeçare, prej dy vitesh. Hasi e prezantonte të miturën e si gruan e tij të katër dhe ndër të tjera, marrëdhëniet seksuale që kryente me të, i filmonte dhe ua dërgonte tre grave në Whatsapp
  Dy të rinjtë nga Kosova
  Dy të rinjtë nga Kosova, që vranë pa mëshirë, 18-vjeçarin Lulzim Fejzullahu. Eltion Kadriu 16 vjeç dhe Artiol Abdullahu 17 vjeç e përplasën me makinë Fejzullahun dhe më pas e goditën me shkop për ta vrarë. Dy të rinjtë janë djem biznesmenësh në Podujevë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit