Lautaro Martinez dënohet nga Gjykata e Milanos, pushoi nga puna dadon që po vdiste

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11.10.2023, 16:49

Futbollisti i Interit, Lautaro Martinez është dënuar nga Gjykata e Milanos për shkarkimin e paligjshëm të një dadoje 27-vjeçare, kur zbuloi se ajo vuante nga një sëmundje e rëndë që e çoi në vdekjen e saj disa muaj më vonë.

Gjykata Milaneze ka vendosur se sulmuesi argjentinas do të duhet të dëmshpërblejë familjen e vajzës së re pasi shkarkimi ishte i paligjshëm.

Ai e kishte punësuar rregullisht vajzën për t’u kujdesur për vajzën e tij Nina, por tetë muaj pas punësimit, 27-vjeçarja u shtrua në spital për shkak të dhimbjeve të forta në bark. Në atë moment ajo zbuloi se nuk ishte një sëmundje e përkohshme, por se vuante nga një sëmundje shumë e rëndë.

Qëndrimi në spital zgjati shumë dhe ndërkohë që i duhej të përballej me pasojat e sëmundjes së tmerrshme, vajza u pushua nga Lautaro Martinez i motivuar nga fakti se ajo kishte tejkaluar kufirin maksimal të parashikuar për mungesat për shkak të sëmundjes.

Vajza që e përjetoi keq sjelljen e ish-punëdhënësit dhe e cilësoi atë si një padrejtësi, iu drejtua një studioje ligjore për të mbrojtur interesat e saj. Pas disa përpjekjeve për ta zgjidhur çështjen në mënyrë miqësore, të refuzuara nga avokatët e futbollistit, çështja përfundoi në Gjyqtarin e Punës të Gjykatës së Milanos.

Ky i fundit sot dha vendimin me të cilin e shpalli të paligjshëm shkarkimin dhe dënoi Lautaro Martinez për të paguar shpenzimet ligjore dhe për pagesën e një shume si dëmshpërblim për trashëgimtarët e të resë që ndërroi jetë për sëmundjen për të cilën u shkarkua nga argjentinasi janarin e kaluar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Haram i Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Roland Dhe Ina Xhaxho
  Të parët në listë janë babë e bijë, Roland Dhe Ina Xhaxho, të cilët akuzohen si shkaktarët e vdekjes së 3-vjeçarit, pas trajtimit të disa dhëmbëve. Familjarët thonë se kur e kishin djalin në gjendje kritike, mjeku dhe vajza e tij nuk hapnin telefonin.
  Djemtë përdhunues
  Të dytët në listë janë djemtë vlonjatë që përdhunuan 26-vjeçaren, pasi i dhanë asaj pije alkoolike dhe drogë. Albi Ceno, Oltjan Tahiri, Gentjano Mehmeti dhe Vilion Kapaj kanë përdhunua rnë grup 26-vjeçaren nga Vlora. Dy prej tyre janë arrestuar ndërsa dy të tjerët janë në kërkim.
  Kozak Braçi
  Në listë është edhe tiktoksi Kozak Braçi. Ai është në listë pasi, pak ditë më parë ka goditur me shuplakë në kokë, një burrë dhe pamjet e dhunës i ka postuar në rrjetet sociale. Kjo video ka marrë shumë komente negative.
  Robert Staka
  Robert Staka, është shkodrani, që hiqej si gazetar në qytetin e Shkodrës. Ai dhunoi babain dhe e tallte atë në rrjetet sociale. Mësohet se Staka, aktualisht është në burg.
  Marinela Harmatini
  Marinela Harmatini, është zysha nga Shkodra, e cila mblodhi gati 200 mijë euro, me pretekstin se kishte burrin sëmurë, por sot nuk dihet ku është. Ajo është zhdukur bashkë me paratë.
  Emin Cekani
  Emin Cekani është taksisti manjak i kompanisë “Blue Taxi”. Ai ngacmoi seksualisht një turiste franceze, e cila u shokua dhe rastin e denoncoi në redaksinë e JOQ Albania. Pas publikimit nga JOQ, erdhi dhe reagimi i policisë.
  Kompania ONE
  Kompania ONE, është në listë për vjedhjen që po i bën shqiptarëve dhe shtetit. Këtë muaj, kompania ka thyer rekord me ankesa. Gjithashtu është kaur në flagrancë për mosdhënie faturash, si dhe mban peng klientët duke mos i prishur kontratën, pavarësisht afatit.
  Irfan Hysenbelliu
  pronari i dy fabrikave të birrës, pronar mediash dhe resorti, që lë pa paga punonjësit. Disa punonjës të tij kanë dalë në protestë, ndërsa të tjerë kanë denoncuar këtë skandal në redaksinë e JOQ ALBANIA. Hysenbelliu, ka disa muaj që nuk paguan shumë punëtorë.
  Manjaku në Durrës
  I nënti në listë është manjaku në Durrës, i cili sheh vajza të mitura dhe masturbohet para tyre. JOQ Albania ka publikuar dy raste të tij, një në autobus dhe një në një bar-kafe.
  Selami Bodi
  I fundit në listë është Selami Bodi, i cili mbyti gruan e tij në Itali. Pas një debati për arsye xheloizie ai e vrau gruan duke lënë jetimë katër fëmijë të mitur.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit