Kampionati Ballkanik i Karatesë në Tiranë, Shqipëria merr 3 medalje

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.09.2023, 23:32

Për herë të parë në Tiranë është zhvilluar Kampionati Ballkanik i Karatesë për të rritur dhe veteranë.

Ky kampionat u zhvillua në sallën olimpike “Feti Borova” dhe Shqipëria siguroi tre medalje.

Mbi 360 sportistë mbërritën në Tiranë për të përfaqësuar jo vetëm Shqipërinë e Kosovën, por dhe Serbinë, Maqedoninë e Veriut, Bosnje-Hercegovinë, Greqinë, Turqinë, Kroacinë, Bullgarinë edhe Rumaninë.

Davor Çipek, President i Federatës Ballkanike të Karatesë në përfundim të këtij kampionati tha:

Unë jam shumë i mrekulluar me organizimin e Shqipërisë dhe të Tiranës. Një nivel i lartë organizimi dhe mikpritje e mendoj se të gjithë u ndjenë të lumtur në Tiranë. Me këtë që shoh nuk do të jetë e largët dita që Shqipëria të bëjë dhe aktivitete më të mëdha. Dhe besoj se e meriton.

Shqipëria arriti të merrte një medalje të artë për veteran, një argjendi për peshën deri në 60 kg dhe një tjetër po të argjendtë për peshën deri në 67 kg.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit