Plagoset me thikë shqiptari në Itali, rrethanat e ngjarjes mister

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 18.09.2023, 07:37

Një plagosje me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Strada Nuova per Suzzara, në Codisotto di Luzzara, Itali. I plagosur mësohet se ka mbetur një shqiptar. Ky i fundit 35 vjeç është dërguar me urgjencë në spital.

Shqiptari u gjet në rrugë nga një banor i zonës i cili ka lajmëruar ambulancën. Shqiptari është plagosur në shpatull me thikë. 35-vjeçari është konstatuar në gjendje të alkoolizuar. Nuk dihen rrethanat e ngjarjes dhe autori, teksa policia po heton pistën e plagosjes.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit