Vetaksident në Podujevë, vdesin dy persona

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 16.09.2023, 23:49

Dy persona kanë vdekur pasi nuk kanë arritur t’i mbijetojnë plagëve të marra pasi u vetakssidentuan në rrugën që lidhë fshatin Sfeqël me fshatin Shajkoc të komunës së Podujevës.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Si pasojë e aksidentit tre persona kanë pësuar lëndime të rënda trupore. Dy nga personat e lënduar nuk kanë arrit të përballojnë plagët e shkaktuara nga aksidenti dhe të njëjtit kanë vdekur. Vdekjen e viktimave e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje”, tha Ahmeti.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit