Delta s’do lejojë klientët që rezervojnë bileta ekonomike të përdorin Sky Club-in

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 15.09.2023, 09:25

Delta Air Lines po ndryshon mënyrën se si klientët mund të hyjnë në Sky Club-in e saj dhe të fitojnë statusin e elitës së udhëtarëve të shpeshtë me linjën ajrore me bazë në Atlanta në 2025.

Nga 1 shkurt 2025, mbajtësit e kartave American Express Platinum dhe Platinum Business do të kenë gjashtë udhëtime në vit, përveç nëse shpenzojnë 75,000 dollarë për kartën në një vit kalendarik.

Mbajtësit e kartave të Delta SkyMiles Reserve dhe Reserve Business do të kenë 10 vizita në Sky Club në vit, përveç nëse shpenzojnë një minimum prej 75,000 dollarë në vit në kartën e tyre.

Kartat SkyMiles Platinum dhe Platinum Business American Express të Delta-s nuk do të kenë më akses në klub, përveç nëse klienti blen një anëtarësim në klub ose nëse ata kanë status elitar me Delta-n që i lejon ata të zgjedhin një anëtarësim në klub si përfitim. Një anëtarësim vjetor te Delta është 695 dollarë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit