Digjet një veturë në Mitrovicë, rasti po hetohet

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 14.09.2023, 18:47

Një veturë është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e së mërkurës rreth orës 23:50 në fshatin Vinarc, në Mitrovicë.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Sipas tij, më autorizim të prokurorit hetuesit policor kanë nisur procedurat e ekzaminimit.

“Mbrëmë rreth orës 23:50, është raportuar se në fshatin Vinarc të Mitrovicës, një veturë është kapluar nga zjarri. Me autorizim të prokurorit, hetuesit policorë kanë nisur procedurat e ekzaminit”, ka thënë Zahiti.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit