Paralajmërohet protestë nga familjarët e viktimave të spitalit modular

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 14.09.2023, 15:04

Në Shkup nesër do të zhvillohet protestë nga familjarët e viktimave të spitalit modular në Tetovë.

“Ju informojmë se nesër organizohet marsh protestues nga ne si familjarë të viktimave të spitalit modular.

Marshi protestuese do të fillojë nga ora 14:00, nga sheshi Skënderbe dhe do të përfundojë te Prokuroria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, e cila i ka mbyll sytë karshi drejtësisë, dhe po mbron përgjegjësit e tragjedisë ku u dogjën 14 njerëz të gjallë.

U bëjmë apel qytetarëve të Shkupit dhe qytetarëve të tjerë që të na mbështesin në kërkim të drejtësisë, kurse partive politike u apelojmë të qëndrojnë larg keqpërdorimit të protestës sonë për poena politike”, deklaruan familjarët e viktimave të spitalit modular në Tetovë.

Në pyetjen pse e keni vendos protestën ta mbani në Shkup, familjarët e vikamave theksojnë se duan të përballen me institucionet e drejtësisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit