Buta: Dy-tre muaj para se të ndodhte vrasja, kemi pasur kërcënime të vazhdueshme nga viktima

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 12.09.2023, 16:11

Në seancën e së martës në Gjykatën Themelore në Ferizaj, po dëshmon Betim Jonuzi, i njohur me nofkën Buta, i cili njëherësh është vëllai i të akuzuarit Qëndrim Januzi. Ai tha se tre muaj para se të ndodhte ngjarja, i kishte ardhë një mesazh nga tani i ndjeri G.H, i cili iu kishte thënë se nuk e dinte se çka iu kishte bërë atij dhe tani të akuzuarit Qëndrim, që sipas tij e kishin dërguar në Polici, por se tani i kanë “shumë borxh”.

“Të njëjtin SMS përnjëherë na e ka dërguar mua dhe Qëndrimit, në rrjetin social Instagram, duke na thënë që ‘nuk e di çka ju kam ba që më keni çu në Polici, por prej sotit më keni shumë borxh’”, tha Buta.

Ai tha se gjatë gjithë kësaj kohe (2-3 muaj para rastit) ka pasur kërcënime të vazhdueshme nga tani i ndjeri. E gjithë kjo, tha se ishte pas SMS që e kishin marrë nga tani i ndjeri.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit