Arrestohet një person i dyshuar për vrasjen në Podujevë – tjetri në arrati

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 12.09.2023, 09:27

Është arrestuar një person i dyshuar për vrasjen që ndodhi ditën e hënë në Podujevë, ku në vendin e ngjarjes mbeti e plagosur edhe një grua.

I arrestuari i dyshuar për kryerjen e vrasjes është A.S, kurse një i dyshuar tjetër gjendet në arrati.

Zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj konfirmoi se kanë lëshuar aktvendim mbi ndalimin e një personi të dyshuar.

“Prokurori i Shtetit ka lëshuar aktvendim mbi ndalimin e një personi të dyshuar, n╒ rastin e vrasjes së rëndë në Podujevë”, deklaroi ajo.

Ndërsa, nga Policia kanë konfirmuar se kanë bastisur shtëpinë e të dyshuarit, ku edhe kanë sekuestruar disa armë e municion.

“Po ashtu lidhur me rastin njësitë policore të shoqëruara nga prokurori kujdestar gjatë bastisjes në shtëpinë dhe objektet përcjellëse të personit të arrestuar kanë gjetur dhe konfiskuar: një pistoletë me katër karikatorë dhe gjashtëdhjetë e dy (62) fishekë, një pushkë gjuetie me dylbi, njëzet fishekë (20), dy antiplumba dhe një veturë me targa të huaja. Me aktvendim të prokurorit kujdestar, i arrestuari është dërguar në mbajtje, ndërsa i dyshuari tjetër ndodhet në arrati”, ka njoftuar Policia.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit