Fero kërkon të ketë dy gra, deklarata e fortë e reperit

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 11.09.2023, 16:01

Pasi ka njoftuar largimin nga muzika, Fero ka tronditur sërish publikun, duke hedhur dyshime se ka ndërmend të ketë dy bashkëshorte, edhe pse kjo nuk lejohet nga kodi penal i Kosovës.

Deklarata vjen ndërkohë që reperi ka njoftuar se do t’i përkushtohet fesë dhe kohët e fundit, postimet e tij në rrjete sociale kanë lidhje vetëm me fenë.

Ai ndan vazhdimisht citate të librave të fesë islame por postimi i fundit i ka lënë pa fjalë ndjekësit dhe fansat e tij.

Fero ka publikuar një fotografi të një shprehje nga dijetari i ndjerë musliman me origjinë shqiptare, Shaykh Al Albani që thotë:

“Nuk është e lejuar për një grua që t’ia ndalojë burrit të saj marrjen e një gruaje të dytë”.

Ka qënë kjo deklaratë ajo që ka ngjallur dyshime nëse Fero po e mendon një gjë të tillë, pas pajtimit me Arbenitën.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit