15-vjeçari dyshohet të jetë dorasi i vrasjes e plagosjes në Podujevë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 11.09.2023, 15:16

Podujeva është tronditur sot nga një vrasje që ka ndodhur në mesditën e sotme.

Valmir Breznica është qëlluar për vdekje në një market në Podujevë e që dorasi dyshohet të jetë një i mitur i moshës 15 vjeçare.

Në këtë incident ka mbetur e plagosur gruaja e viktimës e cila është jashtë rrezikut për jetë.

“Sot rreth orës 12:30, është raportuar për gjuajtje me armë zjarri, në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë- njofton Policia e Kosovës

Ekipet policore menjëherë kanë dal në vendin e ngjarjes dhe nga informacionet e para, nga mjekët emergjent është konfirmuar se një person është pa shenja jete ndërkaq një tjetër ka mbetur i plagosur” thuhet në njoftimin e Policisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit