Skënder Rexhepi–Zejdi krijon Lëvizjen “Populli”

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.09.2023, 11:43

Deputeti Skender Rexhepi-Zejdi dje edhe zyrtarisht njoftoi se subjekti i ri politik që do të udhëheq do të quhet Lëvizja Populli.

Zejdi duke përmendur disa parime, tha se ky grup do ta ndryshojë botën, pasi e di se për ta bërë këtë duhet të jetë shembulli më i mirë.

“Zoti nuk e ndryshon gjendjen e popullit, derisa ai popull ta ndryshojë gjendjen e tij. I prirur nga thëniet e të parëve tanë, që patriotizmi dhe atdhedashuria janë tiparet e njerëzve që dëshirojnë ta ndryshojnë shoqërinë, i prirur nga thënie e njohur që nëse dëshirojmë ta ndryshojmë botën, duhet të jem shembull, ndërsa më pak të flasim, sepse fjala vet nuk e ndryshon botën, andaj sot me plot krenari dhe dinjitet them se ky trup, ky grup do ta ndryshojë botën sepse është shembulli më i mirë që mund të ketë deri tash dikush”, tha Zejdi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit