Hidhet shorti i Champions League, Milan në grup “ferri” me PSG

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 31.08.2023, 19:04

Pak minuta më parë në Monaco është hedhur shorti i grupeve të UEFA Champions League.

Shorti ka rezervuar mjaft surpriza dhe përballje interesante për 32 skuadrat që janë ndarë në tetë grupe me nga katër skuadra.

Kampionët në fuqi të Manchester Cityt janë në grupin G përballë Leipzig. Ndërkohë grup “ferri” mund të konsiderohet grupi F, ku do të përballen Milan, PSG, Dortmund dhe Newcastle.

Grupi A: Bayern, Manchester United, Copenhagen, Galatasaray

Grupi B: Sevilla, Arsenal, PSV, Lens

Grupi C: Napoli, Real Madrid, Braga, Union Berlin

Grupi D: Benfica, Inter, Salzburg, Real Sociedad

Grupi E: Feyenoord, Atletico Madrid, Lazio, Celtic

Grupi F: PSG, Dortmund, Milan, Newcastle

Grupi G: Manchester City, Leipzig, Crvena Zvezda, Young Boys

Grupi H: Barcelona, Porto, Shakhtar Donetsk, Antwerp

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit