Qëlloi me thikë gruan/ Aleko Myrtollari para gjykatës: Kur u ktheva nga Franca familja nuk ishte në rregull

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 08.06.2023, 11:50

Aleko Myrtollari, i cili qëlloi me thikë gruan tij pak ditë më parë, paraqitet i penduar ne gjykatën e Korçës për krimin e kryer. Ai vazhdon të thotë se motivi ishte xhelozia dhe mungesa e të shoqes ndaj shtëpisë dhe familjes.

Aleko ka treguar se Gjithçka nisi pasi kishte qëndruar ne Gjermani dhe në Francë. Ai thotë që kur u kthye nuk e gjeti familjen në rregull.

Kam qëndruar 7 muaj ne Gjermani. Ika në Francë, u stabilizova atje. Iu dërgoja para në shtëpi por kur erdha nuk e gjeta familjen të rregullt. Fëmijët ishin të paedukuar dhe çupa nuk shkonte në shkollë. E bëra për xhelozi. Bëra veprim te nxituar për nenën e 3 fëmijëve”, ka thënë ai.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit