Shfaqja e radhës, urdhër arresti për Gjush ‘betonin’

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 06.06.2023, 17:21

Prokuroria e Posaçme ka lëshuar urdhër arresti me burg për ish-kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dakon.

Nga informacionet e deritanishme bëhet e ditur se Dako dhe 9 ish-zyrtarë të tjerë të bashkisë Durrës akuzohen për shpërdorim detyre dhe falsifikime dokumentesh.

Mbetet për t'u parë nëse Vangjush Dako do të arrestohet me të vërtetë.

Më shumë detaje priten në vijim...

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit