Zvicër/ Shqiptari vret me thikë gruan, nënë e 4 fëmijëve

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 28.05.2023, 00:07

Një tjetër shqiptare është vrarë me thikë nga bashkëshorti i saj.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një 42-vjeçar shqiptar nga Kosova ka vrarë gruan e tij 37-vjeçare, nënë e katër fëmijëve.

Mediat raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Kantonin Vaud, në Vevey.

Gruaja me shqiptare nga Kosova kishte tre fëmijë nga martesa e parë, si dhe një foshnjë, babai i së cilës është 42-vjeçari. Ky i fundit ishte burgosur më parë për akte të dhunës në familje.

Shqiptari është paraqitur të premten në një stacion policor në kantonin e Bernës. Ai tha se kishte plagosur partneren e tij në banesën në që ajo banonte. Pasi policët kanë mbërritur në shtëpi dhe kanë hapur me forcë derën, ata kanë zbuluar trupin e pajetë të gruas.

Autori i dyshuar u arrestua menjëherë nga policia e Bernes dhe iu dorëzua autoriteteve të Vaud për procedime të mëtejshme.

Hetimet e mëtejshme do zbardhin rrethanat e ngjarjes së rëndë dhe shkakun.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit