Zhduket 76-vjeçari, vajza kërkon ndihmë për gjetjen e tij: Doli të blejë bukë, por s’u kthye

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 27.05.2023, 09:44

Një i moshuar është larguar nga banesa e tij dhe nuk është kthyer më. Këtë e bën të ditur për JOQ, vajza e tij e cila shkruan se ia ti i saj 76-vjeç dhe me alzheimer ka humbur kontaktet me familjarët.

Vajza thotë se babai doli nga shtëpia për të blerë bukë te zona e Trenit, por nuk është kthyer më. Ajo thotë se sot, babai me nënën kanë pasur fluturimin për në Bologna aty ku qëndron dhe vajza, mirëpo humbja e kontakteve me të e ka bërë merak për fatin e tij. Vajza kërkon ndihmë që kushdo që e ke parë të kontaktojë në numrin e telefonit, 0677270016.

Vajza

Pershendetje JOQ! Ju l'utente eshte urgjente. Ka humbur babai ne Tirane, eshte 76 vjeç dhe vuan nga Alzheimer. Nuk ka marre telefonin me vete. Ka dale te bleje buke te zona e Trenit po nuk e dime a ka shkuar. Sot kane avionin per te ardhur ne Bologna te une. Ju lutem me ndihmoni duke shperndare foton e tij, ndoshta dikush e ka pare. Po ju lej numrin e telefonit te mamit nese e sheh dikush 00355677270016

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit