Policëve të Kosovë u dalin përpara serbët në hyrje të objekteve të komunave në veri

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 26.05.2023, 13:02

Serbët lokalë kanë filluar të mblidhen tek objektet e komunave në veri, ku kandidatët shqiptarë fituan zgjedhjet. Ata nuk po lejojnë kryetarët të futen në objektet e komunës.

Kjo ka shkaktuar edhe intervenimin e policisë e cila ka shkuar në vendin e ngjarjes.

Në disa pamje të publikuara nga Kosovo – Online, shihet se si serbët ua kanë “prerë rrugën” policisë tek objekti i komunës së Zveçanit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit