Anëtarja e LGBT kërcënon me jetë JOQ! Kërkohet ndërhyrja e menjëhershme e institucioneve ligjzbatuese

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 25.05.2023, 19:25

Jemi në 2023-shin dhe kohët kanë ndryshuar. Sot, ata që kërkojnë ndihmë për mbrojtjen e jetës së tyre nga gayt, lezbiket, apo transgjinorët janë heteroseksualët.

Nëse disa vite më parë shikonim në media apele nga të dhunuarit e komunitetit LGBT se edhe ata janë njerëz si ne dhe nuk duhen dhunuar psikologjikisht apo fizikisht, sot janë personat straight që kërkojnë mbrojtje nga kërcënimi që na kanoset nga flamuri ylber.

Një varg me policë mbronin nga dhuna paradën e anëtarëve të LGBT pak ditë më parë, të cilët prej vitesh në media deklarojnë se diskriminohen nga heteroseksualët për mënyrën si flasin, sillen apo duken.

Por nëse dikush zgjedh të zbatojë një mendim kundër rrymës së tyre liberale, a i mbron Policia e Shtetit viktimat e anëtarëve të komunitetit LGBT?

Një anëtare e këtij komuniteti ka kërcënuar me jetë stafin e JOQ Albania pas publikimit të fotove të paradës së LGBT. Ajo ka përdorur një gjuhë të ndyrë me nota fyese ndaj stafit të JOQ, teksa kërcënon me jetë gazetarët të fshijnë fytyrën e një fëmije prezente në paradë.

Bëhet fjalë për Kiara Bibën, e denoncuar në media për dhunë madje edhe ndaj “sojit” të saj.

Pavarësisht se janë vetë këta anëtarë të cilët i kanë sjellë fëmijët në paradë, automatikisht i kanë ekspozuar ndaj mediave të pranishme të cilat ishin prezente me kamera.

Ata janë gjithë kohës në ndjekje të zhvillimeve të aktivitetit të LGBT në botë, por aktivistja hiqet sikur nuk është në dijeni se në çdo vend të botës ku organizohen parada LGBT fëmijët i veshin me flamurin shumë-ngjyrësh e i postojnë në çdo medium të mundshëm me fytyrë, madje edhe në vetë faqet e LGBT për t’i treguar si me krenari pjesëmarrësit e vegjël e të pafajshëm në paradat e gayve, lezbikëve e transgjinorëve.

SHEMBUJT SI MË POSHTË:

Problemi i saj të cilin e ka shprehur me kërcënime jete kundër JOQ, nuk qëndron në faktin e publikimit të fëmijëve të marrë në paradat e LGBT në Tiranë, por në faktin se qasja e shumicës së qytetarëve shqiptarë ndaj komunitetit LGBT nuk është pozitive.

Kiara Biba nuk është emër i panjohur për drejtësinë shqiptare pasi është denoncuar një vit më parë publikisht nga transgjinori David (femër kthyer në mashkull), për dhunë fizike. Ky i fundit u mor në mbrojtje nga JOQ.

Transgjinori David (ish-Loreta Cuka)

Gjuha fyese që anëtarja e LGBT Kiara Biba ka përdorur kundër Davidit para se ta dhunonte fizikisht.

Panoramën e plotë mbi profilin e aktivistes së dhunshme të LGBT mund ta lexoni duke klikuar këtë lajm: “M’dil para ftyre o ti k***” Anëtarët e LGBT rrahin njëri-tjetrin, kush i merr fondet?!

Gjuha kërcënuese ka ngritur alarmin për mbrojtje nga Policia e Shtetit për redaksinë e JOQ Albania të një anëtareje të LGBT me preferenca seksuale të paqarta, gjykuar nga emri femëror dhe gjuha mashkullore që përdor. Stafi i JOQ ndihet seriozisht i kërcënuar nga kanosja e dhunuese Bibës.

JOQ ALBANIA i bën thirrje për reagim të gjitha ambasadave për mbrojtjen e heteroseksualëve për diskriminim nga komuniteti LGBT! Njëkohësisht i bëjmë thirrje që të rishikojnë të gjitha financimet ndaj këtyre organizatave të cilat rrezikojnë jetën e gazetarëve të pavarur.

Thirrje organeve ligjzbatuese: Met Rrumbullakut, Drejtorit Madhor të klientëve të transgjinorëve në Policinë e Shtetit, për të garantuar mbrojtjen e stafit të JOQ.

Tonin Vocajt, drejtorit të Policisë Tiranë, pjesëmarrës në paradën e fundit të LGBT në kryeqytet si mbrojtës i tyre.

Tonin Vocaj në paradën e LGBT më 21 Maj 2023

Arens Çelës, kryeprokurorit të Tiranës i bëjmë thirrje të kryejë detyrën sepse ka një vit që e ka zënë sindroma e gjumit të Lulzim Bashës.

Mbetet për tu parë nëse ligjet janë të barabarta për të gjithë…

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu që gjeti portofolin
  I pari në listë është i riu që gjeti dhe më pas dorëzoi portofolin tek qytetari që e kishte humbur. Ai shkroi tek JOQ ALBANIA dhe, pasi u gjet i zoti, Altini, ata të dy u takuan, pinë kafe me njëri-tjetrin dhe kështu dhanë një mesazh tek të gjithë qytetarët, që nëse gjejnë diçka që nuk i përket atyre, është mirë që ta dorëzojnë tek i zoti.
  Maria dhe Albana
  Dy shqiptaret, Maria dhe Albana me ndërhyrjen e tyre kanë parandaluar një grabitje në farmacinë Galluzo në Firence. Një hajdut i armatosur priti disa minunta në radhë në një farmaci, i maskuar me kapuç dhe kur i erdhi radha, i drejtoi armën farmacistes duke i kërkuar paratë. Në këtë moment, dy shqiptaret që kujdeseshin për mirëmbajtjen dhe pastrimin, Maria dhe Albana, mikesha, gjetën forcën të vepronin instinktivisht dhe shmangën më të keqen. Ato u përleshën me hajdutin, i morën armën dhe shpëtuan grabitjen.
  Marin Mema
  Marin Mema, gazetari i njohur i plotësoi ëndrrën dy fëmijëve, në vështirësi ekonomike nga një fshat i thellë i Librazhdit. Me ndihmën e shqiptarëve, ai ka arritur të ndërtojë një shtëpi të re për familjen Hasa, që jetonte në kushte ektreme dhe që banesa e vjetër mund t’iu shembej nga momenti në moment.
  Altin Goxhaj dhe pastori Akil Pano
  Altin Goxhaj dhe pastori Akil Pano, falë punës dhe idealeve të tyre, arritën që të fitojnë gjyqin në favor të familjes. Ata fituan betejën kundër axhendës së LGBTQ, që propozonin se mami dhe babi duhet të zëvëndësoheshin me prindi 1 dhe prindi 2. Altin Goxhaj dhe Pastori Akil Pano e penguan këtë axhendë në Shqipëri.
  Polici i rrugores
  Polici i rrugores në Tiranë, i cili tregoi me fakte arsyen e vërtetë se pse kishte gjobitur qytetarin mashtrues. Ai dërgoi videon në JOQ dhe tregoi se e kishte gjobitur qytetarin sipas ligjit, pasi fëmija ishte para në automjet dhe jo mbrapa siç pretendonte mashtruesi.
  Erald Myftaraj
  Erald Myftaraj, i riu që bëri një thirrje të madhe për të ndihmuar Floriselin, të miturin, që ishte shtruar në spital dhe ka nevojë për transplant zemre. Pas thirrjes së tij, mijëra qytetarë u motivuan dhe sot janë mbledhur shumë para në llogarinë e Floriselit.
  Agron Kolgjini
  Agron Kolgjini, është qytetari që ndihmoi me një strehë Gëzim Ibrahimin. Ai e strehoi atë pranë biznesit të tij, në një dhomë. Ai tha se po bën aq sa mundet, pasi i erdhi keq kur dëgjoi rastin e të moshuarit.
  Policia e Kosovës
  Policia e Kosovës, që po i bën ballë agresivitetit të ekstremistëve serbë. Ata jnë në veriun e Kosovës, çdo sekondë dhe çdo sekondë përballen me sulme të vazhdueshme nga serbët. Deri tani asnjë efektiv i policisë kosovare nuk është zmbrapsur nga këto protesta.
Haram i Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Fatlind Ahmetaj
  I pari në listë është Fatlind Ahmetaj, i riu që mashtroi një qytetar duke i blerë një Iphone 14 ProMax me 1900 dollarë false. Nuk dihet nëse ky person është arrestuar.
  Romeo Xega
  I dyti është Romeo Xega, trajneri i një ekipi volejbolli vajzash, i cili goditi me shuplakë dy volejbolliste. Sipas tij, ai i ka goditur ato për t’i përmendur në lojë, por kjo ngjarje ka marrë shumë komente negative.
  Taulant Malaj
  I treti në listë është Taulant Malaj. Ai masakroi me thikë vajzën e tij, një shtetas italian dhe më pas gruan. Fatkeqësisht, vajza 16-vjeçare dhe shtetasi italian vdiqën në vend, ndërsa bashkëshortja e tij shpëtoi. Pasi kreu vrasjen, Taulant Malaj i filmoi viktimat dhe videon e shpërndau në Whatsapp.
  Hajduti i xhamisë
  I katërti është një qytetar nga Kosova që vodhi paratë e sadakasë në një xhami. Siç edhe u pa nga pamjet ai hyri në xhami dhe futi duart të vendin ku mblidheshin paratë e sadakasë.
  Nëna që dhunoi fëmijën
  E pesta është nëna që dhunoi fëmijën në Durrës. Ajo mori zvarrë fëmijën e saj dhe më pas e shkelmoi fort tek shkkallët e një ndërtese. Mësohet se 22-vjeçarja është nga Peqini dhe është proceduar penalisht. Video e dhunës mori shumë komente negative.
  I riu që vodhi dy telefona
  Në listë është edhe i riu që vodhi dy telefona në sy të shitësit në rrugën e Durrësit. Siç edhe postoi JOQ ai i mori telefonat duke biseduar me shitësin dhe duke i thënë këtij të fundit se është duke i vjedhur telefonat.
  Zhaklin Lekatari
  Zhaklin Lekatari është në këtë listë, pasi komentet e saj gjatë vizitës në Serbi ngjallën shumë komente negative. Ajo e quajti Serbinë një vend të sigurt për faktin se nuk ka shqiptarë dhe gjithashtu postoi në rrjetet sociale ushtarë serbë që kanë marrë pjesë në masakrat ndaj shqiptarëve të Kosovës.
  Tefik Tashi
  Tefik Tashi është 58-vjeçari nga Elbasani, i cili vrau me sëpatë kunatën e tij. Sipas tij arsyeja ishte që ajo nuk i kishte shtruar drekën dhe nuk i kishte hapur telefonin. Gjithashtu tregon se ajo edhe e shante për burrërinë.
  Adoleshenti vrasës
  I nënti në listë është adoleshenti që masakroi me thikë pë vdekje Fatjon Bicin nga Gramshi. Pas një sherri në rrjetet sociale, O.Ç masakroi me thikë Fatjonin, pak minuta pas mbylljes së orëve të mësimit.
  Infermierja tik-tokse
  Infermierja tik-tokse, është në listë për mungesën e etikës dhe sjelljeve jo normale në orët e mësimit dhe praktikës. Ajo postonte në tik-tok momente nga praktika mjekësore dhe vëmendjen më të madhe negative e mori momenti kur ajo postoi në tik-tok embrionin e një fëmije të abortuar.
  Tan Gjyla
  Tan Gjyla, lushnjari që trupin e tij muskuloz e përdor për të vrarë kafshët në mënyrë çnjerrëzore. Ai postoi në tik-tok një video ku vriste një kalë në mënyrë të frikshme.
  Kiara Biba
  Kiara Biba, anëtarja e LGBT-së që kërcënoi me jetë stafin e JOQ ALBANIA. Asaj nuk i pëlqyen aspak artikujt e JOQ ALBANIA dhe zgjodhi që të kërcënonte me jetë të gjithë gazetarët. Lidhur me këtë ngjarje u kërkua edhe reagim nga policia.
  “Pronarët” e plazhit
  “Pronarët” e plazhit në Karpen, janë pjesë e listës, pasi ata përzunë nga plazhi një familje të thjeshtë që po pushonin buzë detit. Ata shkuan pranë tyre dhe i përzunë duke i thënë që plazhi është privat. Për më tepër e filmuan momentin duke pretenduar se kanë të drejtë.
  Qytetari mashtrues
  Qytetari mashtrues, i cili dërgoi në JOQ ALBANIA një video, ku akuzonte efektivin e policisë se e kishte gjobitur pa të drejtë. Mirëpo, kjo ishte e gjitha një gënjeshtër, pasi polici kishte të drejtë. Qytetari po qarkullonte me makinë me fëmijën para dhe gjoba ishte e drejtë, ndryshe nga ç’pretendonte qytetari mashtrues.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit