Grumbulli i rërës në ishullin e Dubait shitet për 34 milionë $

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 25.05.2023, 16:56

Në Dubai, një grumbull rëre shitet për 34 milionë Dollarë.

Kushton kaq, pasi është rërë e një hapësire në Jumeirah Bay Island një ishull luksoz.

Hapësira në fjalë ku mblidhet rëra dhe më pas shitet, është 2276 metra katrorë dhe u ble në vitin 2021 për më pak se 10 milionë Dollarë nga Umar Kamani, një sipërmarrës britanik që ia shiti një personi mister, pasi identiteti i tij nuk dihet ende.

Vendi ku rëra kushton 34 milionë dollarë, është një prej 128 hapësirave që lidhet me tokën nëpërmjet një ure 300 metra të gjatë.

Në Jumeirah Bay Island ndodhet një nga hotelet më luksoze të botës dhe ka shumë plazhe me rërë dhe dhjetëra jahte, restorante të shtrenjta, një qendër SPA dhe palestër.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit