Këto vende do të mbesin sot pa rrymë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 23.05.2023, 12:51

23.05.2023Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prishtinë

1. NgaNS 110/10[kV]Prishtina 2 do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV TS Adrian Krasniqi 1 (kodi: 11000072218 ) nga ora 09:00 deri në orën 14:00

Vendet: 104. rr. Abdyl Frashëri, një pjesë e konsumatorëve në rrugën Hamëz Jashari dhe Adrian Krasniqi. Stacioni veri, shkolla Naim Frashëri etj.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri, punime në rrjetin 0.4kV.

24.05.2023

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Ferizaj

1.

TS 35/10[kV] Ferizaj 3 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Gaçka (kodi: 40042002) prej orës 09:30 deri në ora 14:30

Vendet: fshatrat: Bajnicë, Burnik, Gaçkë, Gaçkë e Epërme, Gërlicë, Gërlicë e Epërme, Gjelbin, Greme (një pjesë), Izhancë, Koshtane, Semajë dhe Varosh (një pjesë).

Arsyeja: Zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve, riparim i shtyllës ku mund të riparohet, dhe ndërrim i konzollave ku ka nevoje etj.

2.

TS 35/10[kV] Magure do të ndërprehet:

Dalja 10kV Fshatrat (kodi: 41048002) prej orës 09:30 deri në ora 14:30

Vendet: fshatrat: Blinaj (një pjesë), Dorajë e Madhe, Dobrajë e Vogël, Krojbardh (Dorajë e Madhe), Leshan (Gllanicë) (një pjesë), Magurë, Medvec, Poturoc, Qylagë, Rrezja, Torinë dhe Vërshec.

Arsyeja: Zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve, riparim i shtyllës ku mund të riparohet, dhe ndërrimi i konzollave ku ka nevoje etj.

3.

TS 35/10[kV] Shtërpca do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Breza (kodi: 40044003) nga ora 09:00 deri 16:00

Vendet: Hotel Breza dhe Junior, Vikendicat, Jazhinca, Sevce, Verbishtica dhe bizniset private.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi i shtyllave te thyera me të rejat ndërrimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve.

Gjilan

1.

NgaTS 35/10[kV] Lladovë do të ndërprehet:

LP 10kV Pasjan (kodi: 61066013 ) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Fshatrat: Burincë (një pjesë), Lipovicë (një pjesë), Llashticë, Muçibabë dhe Pasjan.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, vendosja e ndarësit 10 kV në degëzimin për Muqibabë.

Mitrovicë

1.

Nga TS 35/10[kV] Shupkovci I do të ndërprehet:

LP 10kV J07 Kçiqi (kodi: 70000102) nga ora 09:30 deri 14:00

Vendet: Shupkovci, Kçiqi i Vogël dhe Kçiqi i Madh.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi shtyllave 10kV, kontrollimi TS për vaj, riparimi kabllove 10/04. kV TS – Vatiqet.

Peja

1.

NgaNS 10[kV] Klina do të ndërprehet:

LP 10 kV Jagoda (kodi: 52000105 ) prej orës 11:30 deri në orën 15:00

Vendet: fshatrat: Stupë, Budisalc, Nagllavkë, Krusheve Madhe, Jagodë, Paskalicë dhe Krushevë e Vogël.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri, ndërrim i shtyllës 10 kV.

24.05.2023

Punime në projekte investive

Gjakovë

1.

Nga NS 35/10 [kV] Malisheva do të ndërprehet:

Nga Dalja 10[kV] Malisheva

Pa tension mbesin këta NS 10/0.4 [kV]:

NS 10/0.4 [kV] Te tregu ( kodi: 82082004001) nga ora 09:00 deri në ora 12:00

NS 10/0.4 [kV] Dardania (përballë KEK-ut) ( kodi: 82082004027) nga ora 13:00 deri në ora 17:00

Vendet: Pavarësia, Rilindja Kombëtare.

Arsyeja: Projekte investive, lidhja e kabllove të reja në ormanin e tensionit të ulët.

Prishtinë

1.

Nga TS 110/10(20)[kV] Prishtina 7 do të ndërprehet:

LP 10kV J11 Rezonanca (kodi: 19000029) nga ora 09:00 deri 15:00

Vendet: TS te Ariu, Rezonanca Veternik, Beko, Sh.p.k. Kervancan, Al Petroll Sh.p.k. Arbër Kryeziu.

Arsyeja: Projekte investive, ndërrimi i transformatorit dhe kthinës RMU – LOT 35(2021) Feeder 5.

24.05.2023

Punime nga palët e treta

Ferizaj

1.

Nga TS 110/35/[10]kV Lipjan do të ndërprehet:

TR 3 110/10kV (J15) – ana 10kV dhe pa tension mbesin të gjitha daljet 10kV prej orës 09:00 deri në ora 11:00

Vendet: rrugët: 1 Maji, Adem Jashari, Avdi Kelmendi, Boro Vukmiroviq (një pjesë), Gjergj Fishta, Hamëz Jashari (një pjesë), Haxhi Kleçka, Komandant Kumanova, Lidhja e Prizrenit, Lipjan, Magjistralja Lipjan-Shtime (një pjesë), Shën Flori dhe Skënderbeu; fshatrat:Banullë, Gadime e Ulët (një pjesë), Gllogc, Gumnasellë, Lagja e Burimit (një pjesë), Lipjan (një pjesë), Llugaxhi, Pojatë, Rubofc (një pjesë) dhe udhëkryqi Janjevë-Lipjan (një pjesë), si dhe rrugët: Bajram Gashi (një pjesë), Ganimete Tërbeshi, Qamil Olluri (një pjesë), Sadik Shala dhe Shën Flori, Babush (një pjesë), Babush i Muhaxherëve, Bjeshkas (një pjesë), Gadime e Ulët, Gadime e Epërme, Vrellë (një pjesë) dhe Vrellë e Goleshit (një pjesë), Fushas (Llugë), Hashanët (një pjesë), Jeta e Re (Topliqan) (një pjesë), Lagja e Re, Lepi/Lepina, Lipjan, Fushas (Llugë), N.Naselje (Lipjan) (një pjesë), Radevë, Skulla/Skulanevo dhe Suhadoll, Një pjesë e fshatit Konjuh dhe disa konsumatorë komercial të fshatit Livagjë, Magjistralja Ferizaj-Prishtinë dhe Magjistralja Lipjan-Prishtinë konsumatorët komercialë, TS-Sadik Qoqaj, Internacional Hospital Kosova SH.P.K. Shpend Ramadani, Buçaj SH.P.K. Fatmir Krasniqi, N.T.”Liridoni”, SA-Sallahu SHPK. Ahmet Sallahu, Kosova Motors Group, N.P.T.Besa Commerce Abdulla Veliu, United Hospital L.L.C. Alfred Ibrahimi, Merchandising, Group L.L.C.Drilon Heta, PRO&CO Group SH.P.K., Objekti Nexhat Dumnica, D.P.T. ” Labi As “, Potera, Baki automobil, TS-Skender Gashi “V. Gashi Produkti Slopanel”,TS-Elektro Stublla, N.T.N.SH.Hidroizolimi “SHALA”, Sami Krasniqi, TS-Auto Llapi SH.P.K, Delfin Auto SH.P.K., Bonita, Coca Cola, Graniti SHPK dhe Dajti.

Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

2.

Nga TS 35/10[kV] Ferizaj III do të ndërprehet:

LP 10kV Jezerci (kodi: 40042003) prej orës 09:00 deri 12:00

Vendet: rrugët: Elbasanit, Gjergj Fishta, Muharrem Shemsedini (një pjesë), Murat Murati (një pjesë), Naim Beka, Prekazit, Sefedin Firza (një pjesë), Xhevat Sojeva (një pjesë), Zef Jubani (një pjesë); fshatrat: Balaj, Jezerc, Manastirc, Neredime dhe Neredime e Naltë dhe e Ulët.

Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 0.4kV dhe 10kV, sipas zgjidhjes teknike.

Punimet në rrjet, linku: https://www.keds-energy.com/shq/punimet-ne-rrjet/njoftohu-per-punime-ne-rrjet/

Harta e punimeve në rrjet, linku: https://outage.keds-energy.com/Main.aspx?lan=al&trh=

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit