Publikohen çmimet e derivateve të naftës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 22.05.2023, 13:35

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) solli vendimin, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës, mesatarisht 1,54% në raport me vendimin e datës 15.5.2023.

Nga data 23.5.2023, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

EUROSUPER BS – 95 do të shitet për 78,50 (denarë/litër)

EUROSUPER BS – 98 do të shitet për 80,50 (denarë/litër)

EURODIZEL BS (D-E V) do të shitet për 69,00 (denarë/litër)

Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) 67,50 (denarë/litër).

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit