Vdes i burgosuri 31-vjeçar që po trajtohej në Spitalin e Pejës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 20.05.2023, 23:00

Një i burgosur ka vdekur sot në Spitalin e Pejës.

Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Korrektues i Kosovës ku ka njoftuar se sot në Spitalin Rjonal të Pejës, ka ndërruar jetë i burgosuri me inicialet M.K, viti i moshës 31-vjeçar.

I njëjti është pranuar në Qendrën e Paraburgimit në Pejë me datë 14.04.2023 dhe nuk ka qenë më parë i sëmurë.

“Sot gjatë ditës i është përkeqësuar gjedja dhe menjehere nën shoqerim të stafit duke e reanimuar është derguar në Spitalin Rajonal të Pejës, ku pas perpjekjeve për reanimacion nuk kanë pasur sukses, ku dhe është konstatuar vdekja e tij.

Organet kompetente janë duke u zhvilluar procedurat ligjore, ndërsa autopsia do të konstatojë shkakun e vdekjes”, thuhet në njoftim.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit