Klinika e Psikiatrisë në Shkup rinovohet, pacientët do të dërgohen në spitalin psikiatrik – Shkup dhe në spitalin “8 Shtatori”

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 15.05.2023, 11:26

Klinika Universitare e Psikiatrisë në Shkup bëri të ditur se nga sot ka filluar renovimi i objektit.

Gjatë kohës së renovimit pacientët do të dërgohen për trajtim në Spitalin e Psikiatrisë në Shkup dhe në Repartin për Psikiatri në spitalin “8 Shtatori” në Shkup.

Reparti për fëmijë do të funksionojë përkohësisht në spitalin “8 Shtatori” në Shkup, ndërsa ambulanca për psikiatrinë e fëmijëve dhe adoleshentëve do të funksionojë në bashkëpunim me institucionin e shëndetit mendor “Rinia” në Shkup.

Ndryshe, objekti i psikiatrisë në Shkup rinovohet përmes Projektit për Përmirësimin e Efiçiencës së Energjisë i cili financohet nga Banka Botërore dhe zbatohet nga Ministria e Financave në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit