Milloshoski: Qytetarët e dinë se LSDM dhe BDI punojnë në dëm të popullit

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 15.05.2023, 09:07

Deputeti nga radhë e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski në aktivitete partiake në Radovish u shpreh se kjo qeveri është e BDI-së, ndërsa LSDM, sipas tij, është një parti më e vogël.

“Sot kemi vizitë në rrethinën e Radovishit dhe bisedojmë për problemet ekonomik dhe politike me qytetarët të ndryshëm, pa dallim se çfarë kanë votuar në zgjedhjet e kaluara. Sot konkludojmë se partia kryesore në qeveri është BDI, që për fat të keq punon në dëm të interesave politike të Maqedonisë, kurse LSDM është një parti më e vogël e cila nuk ka fuqi dhe autoritet të zbatojë atë që e ka premtuar në zgjedhje”, u shpreh Milloshoski.

Ai shtoi se zgjidhjen e këtyre problemeve qytetarët e shohin në zgjedhje.

“Njerëzit konsiderojnë se zgjidhja janë zgjedhjet. Kjo qeveri duhet të japë dorëheqje në mënyrë që të kemi mundësi t’i përmirësojmë këto gabime”, u shpreh mes tjerash ai.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit