Ndalohen 10 persona nga Tetova e Gostivari, dyshohen për pedofili

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 12.05.2023, 10:48

Njësiti për Krim të Organizuar dhe Policia e Tetovës deri më tani kanë arrestuar 10 persona të dyshuar për pedofili.

Mësohet se në mesin e të arrestuarve ka edhe biznesmen të njohur nga Tetova e Gostivari.

Të njëjtit dyshohen për pedofili me një vajzë të mitur (15 vjeçe) e cila është shitur tek disa persona. Policia e Tetovës dhe Njësiti për Krim të Organizuar janë duke i marrë në pyetje personat dhe duke bërë identifikimin e tyre.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit