“I bërtiste edhe Buffonit”, Giovinco: Conte na shtrydhi te Juventusi, kur u largua të gjithë morëm frymë lirisht

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 18.04.2023, 13:04

Në një skuadër futbolli ndodhin gjithnjë gjëra, që nga jashtë nuk perceptohen dot. Ka ngjarje të çuditshme edhe kur brenda një sezoni të kampionatit arrin të grumbullosh 102 pikë, duke thyer rekorde historike. Kjo ka ndodhur te Juventusi i Kontes, që ishte si një makineri “shkatërruese”.

Sebastian Giovinco ishte pjesë e atij Juventusi, që dominoi Italinë për gati një dekadë. Ish-sulmuesi tregon se lojtarët e Juventusit nuk e kishin aspak qejf Antonio Conten, pasi ai ishte shumë i lodhshëm dhe i pangopur në kërkesat e tij të njëpasnjëshme ndaj skuadrës.

Giovinco zbulon edhe një zënkë të Contes dhe Buffonit në sezonin 2013-2014, teksa shprehet se në momentin kur Conte u largua nga Juventusi, lojtarët janë çliruar dhe janë dukur të kënaqur nga largimi i italianit.

“Conte ishte si një çekiç te Juventusi. Një herë ai i foli ashpër Buffonit në dhomat e zhveshjes vetëm sepse ai po festonte. Ne vazhdimisht duhej të synonim 100 pikët në kampionat. Pas lamtumirës së Contes, ne lojtarët po merrnim frymë lirisht dhe ishim të buzëqeshur. Ndiheshim të rilindur, sepse ishim ‘shtrydhur’ prej vitesh”, ka deklaruar Giovinco.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Haram i Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Papiqulo
  I pari në listë është Papiqulo, i riu nga Kosova, i cili me makinën e tij jeshile bënte manovra të rrezikshme në çdo rrugë të mundshme. Këto manovra u bënë virale në rrjetet sociale dhe kjo po e shtynte më shumë të riun të bënte të tilla veprash. Mirëpo me sjelljen e tij ai ka vënë në rrezik jetën e shumë personave.
  Odeta Dume
  E dyta është gazetarja e Carlo Bollinos, Odeta Dume. Ajo është në këtë listë, pasi për disa klikime dhe për të rritur shikueshmërinë, në emisionin e saj, LIVE i dha lajmin mamasë së Brisildës 22-vjeçare se vajza e saj kishte vdekur. Kjo mungesë profesionalizmi dhe etike solli reagim të madh të qytetarëve por edhe të kolegëve gazetarë.
  Urim Hyseni
  I treti është Urim Hyseni, i riu nga Kosova që ekzekutoi mamanë e tij. Ai i preu kokën mamasë dhe tregonte në polici se kjo ishte një porosi nga alienët dhe rusët.
  Gëzim Sulollari
  I katërti është Gëzim Sulollari, instruktori i patentës, i cili ngacmonte seksualisht vajzat kursante. Ai i dërgonte atyre mesazhe të papërshtatshme dhe foto të organit gjenital.
  Deborah Keçi
  E pesta është Deborah Keçi, drejtoresha patronazhiste e Erion Veliajt. Drejtoresha, e nxehur me rezultatin, u fut në fushën e basketbollit dhe i hodhi në kokë arbitrit, bluzën që kishte rënë në tokë. Ky gjest ka marrë shumë komente negative.
  Megi Pojani
  Megi Pojani, modelja dhe moderatorja e njohur u bë virale për videon ku shfaqej duke dridhur të pasmet tek varri i stërgjyshes. Ajo bënte veprime të papërshtatshme mbi varrin e të afërmes dhe ky veprim mori shumë komente negative nga qytetarët.
  Endri Meksi
  I shtati është Endri Meksi, djali miliarder i ish-kryeministrit, i cili edhe pse ka marrë miliarda lekë nga xhepat e shqiptarëve gjen kohën të tallet me ta. Në vend që të japë llogari për çdo qindarkë të marrë, ai komenton dietën e tij dhe paraqitjen fizike.
  Klodiana Kapo
  Klodiana Kapo, drejtoreshë e Faktoje, një organizatë e Sorosit, për llogari të Lali Lekut. Me urdhër nga lart ajo po bën çmos që të cënojë zërin e qytetarëve që shkruajnë për JOQ ALBANIA.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit