Humbi 1 milionë euro në poker, Neymar ja plas të qarës “live” në rrjetet sociale

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 30.03.2023, 09:58

Neymar në fillim të këtij muaji pësoi një dëmtim të rëndë në kavilje dhe do të duhet të qëndrojë edhe rreth 3 muaj jashtë fushave të blerta. Megjithëse jashtë aktivitetit, braziliani nuk qëndron dot jashtë lajmeve dhe polemikave.

Ai është kthyer të jetë përsëri protagonist për “bëmën” e tij të fundit. Neymar shfaqet shpesh në rrjetet sociale duke luajtur lojëra elektronike, teksa një prej më të pëlqyerave të tij është pokeri. Por ishte pikërisht kjo lojë, që e bëri brazilianin të qajë.

Pasi humbi plot 1 milionë euro në këtë lojë, braziliani u duk fillimisht i hidhëruar dhe me lot në sy. Më pas ai u mundua të manipulonte situatën dhe të tregonte se e qara ishte false dhe menjëherë nisi të qeshte me të madhe, si për të treguar se shifra të tilla nuk janë problem për të.

Është një skenë e ngjashme me fëmijët e vegjël, që përziejnë shpesh ndjenjat e tyre në rastet kur nuk u plotësohet ndonjë dëshirë. Kjo shfaqje nuk i ka pëlqyer ndjekësve të Neymar, të cilët me komente të ndryshme e kritikonin, pasi po jepte shembullin e gabuar duke i bërë publicitet lojërave të bixhozit.

Kritikat u shtuan edhe më shumë kur u mësua se ato para kishin qenë në fakt të kompanisë që po sponsorizonte për lojën e pokerit, duke shtuar edhe më shumë “tërbimin” e tifozëve ndaj tij.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit