I moshuari më i tatuazhuar në botë, Chuck Helmke, vdes në moshën 81-vjeçare

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 23.03.2023, 20:30

Charles "Chuck" Helmke (SHBA) ndërroi jetë më 12 mars në shtëpinë e tij në Melburn, Florida, i rrethuar nga fëmijët e tij të dashur dhe partnerja zemërthyer Charlotte Guttenberg. Ai ishte 81 vjeç.

Çifti i lumtur ndanë një dashuri për artin e trupit dhe fituan një sërë titujsh rekord të bazuar në tatuazhe.

Chuck u bë qytetari i moshuar (mashkull) më i tatuazhuar në vitin 2016, dhe rekordi i tij qëndron ende sot. 97.5% e trupit të tij ishte e mbuluar me bojëra.

Ai gjithashtu mban rekordin për më shumë kafka të tatuazhuara në trup (mashkull) me 376 copë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit