Duhen edhe 70 mijë euro/ Klodjana 14 vjeç ka nevojë për ndihmën e shqiptarëve, sëmundja po i rrezikon jetën

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 17.03.2023, 18:25

Klodjana është një vajzë 14-vjeçare, e rritur me shumë vuajtje. Ne moshën 1-vjeçare ajo humb babain dhe bashkë me vëllain rriten nga nëna e tyre. Mes lotësh, ajo tregon se herë me bukë thatë dhe herë të uritur flinin gjumë për të mos i marrë më shumë uria.

Familja e saj jetonte me qira në qytetin e Beratit dhe për shkak të mos-pagesës shumë herë kanë rrezikuar që të nxirrnin nga nbanesa.

Fatmirësisht dy shqiptarë zemërmirë, që jetonin në Zvicër i blenë një banesë të re në Berat. Kjo ishte lumturia më e madhe, ata kurrë nuk e menduan se një ditë do t’u buzëqeshte fati të kishin një shtëpi të tyre.

Pasi menduan se tashmë për ta erdhi një jetë e qetë, çdo gjë mori një drejtim tjetër, vajza jetime Klodjana diagnostikohet me Leucemi dhe duhet te niset urgjent jashtë Shqipërisë. Mjekët kanë dhënë shpresa se ajo nëse niset urgjent mund të shpëtojë.

Nëna e saj mes lotësh bën thirrje që t’i shpëtojne vajzën. Një histori e dhimbshme që ka prekur shumë njerëz dhe ne i bashkëngjitemi kësaj thirrje të nënës për të shpëtuar jetimen 14-vjeçare.

Thirrja dhe mbledhja e parave nga shqiptarët po bëhet nga bamirësi dhe imami Elvis Naçi.

Më poshtë keni edhe linkun për të kontribuuar.

Klikoni këtu!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Zotëria që gjeti portofolin
  Kandidati i parë është zotëria që gjeti portofolin më gati një milionë lekë dhe vendosi që atë t’ia dorëzojë të zotit. Ai bëri kërkesën për publikim në JOQ ALBANIA, që të gjente pronarin e portofolit të humbur. Gjithashtu portofoli kishte brenda dokumente shumë të rëndësishme.
  Banorët e lagjes në Elbasan
  Të harruar nga pushteti vendor, disa banorë të një lagjeje në Elbasan janë heronjtë e atij komuniteti, pasi ata me shpenzimet e tyre dhe me krahët e tyre, dolën dhe rregulluan rrugën. Askush nga bashkia nuk ishte kujtuar për atë rrugë, kështu që ata vendosën që ta merrnin vetë situatën në dorë.
  Adnan Dibrani
  Adnan Dibrani, u hodh në ujin e ftohtë të lumit Moraca në Podgoricë për të shpëtuar një foshnje që kishte rënë brenda. Pasi e nxorri nga uji, Andani i bërë masazh kardiak foshnjës duke i shpëtuar jetën.
  Adem Qorri
  40-vjeçari, Adem Qorri, i cili jetonte me familje në Florida të ShBA-së ka humbur jetën teksa po e shpëtonte një 10-vjeçar që po mbytej në det. Ademi shpëtoi nga mbytja shokun e djalit të tij, por vetë nnuk ia doli dot.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i radhës ështrë i riu nga Tirana, që mori të moshuarin, që kishte humbur rrugën, e futi në makinë dhe e dërgoi në komisariat. Ai qëndroi me të derisa u siguria që familjarët e tij do shkonin ta merrnin.
  Zjarrfikësit e keqpaguar
  Kandidatët e radhës janë disa zjarrfikës nga Tirana, të cilët pavarësisht kushteve të këqija, mungesës së mjeteve dhe rrogës së ulët, bënë maksimumin për të shpëtuar një mace që kishte mbetur në një pemë. Pavarësisht vjedhjes që u bëhet atyre nga drejtorët dhe kryetari i bashkisë, ata vazhdojnë të punojnë me pasion.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit