SHORTI/ Vetëm Interi është me fat, çerekfinalet e Championsit prodhojnë sfida spektakolare

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 17.03.2023, 12:27

Është hedhur këtë mesditë shorti i çerekfinaleve të Champions Legaue, që ka mbërritur në një fazë shumë emocionuese dhe nuk mund t’i shmangte përballjet e titanëve.

Përballja më e fortë është ajo mes Bayern Munchen dhe Manchester Cityt. Gjermanët vijnë në këtë fazë pasi eliminuan PSG-në, klubin tjetër të sheikëve. Përveç kësaj një tjetër ndeshje mes gjigantësh është ajo mes Çelsit dhe Real Madridit, dy fituesve të fundit të Champions League.

Short relativisht i lehtë në letër për Interin, që peshkon Benfikën. Gjithsesi, portugezët kanë treguar gjithmonë se në ndeshje dyshe janë ekspertë. E fundit do të jetë një betejë italianësh. Milani dhe Napoli do të sfidojnë njëra-tjetrën për të vendosur një prej gjysmëfinalistëve. E mira mes kësaj është se 100% do të jetë një italiane në gjysmëfinale.

Fituesi i çiftit mes Real Madrid dhe Çelsit do të ndeshet në gjysmëfinale me atë që triumfon mes Manchester Cityt dhe Bayern Munchen. Nga ana tjetër mund të kemi një derbi të Miolanos në gjysmëfinale, pasi fituesi i Milan-Napoli, përballet me atë që triumfon mes Interit dhe Benfikës.

ÇIFFTET ÇEREKFINALISTE

REAL MADRID- ÇELSI

INTER- BENFIKA

MANÇESTER SITI – BAJERN MYNIH

NAPOLI- MILAN

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit