Grushtoi Jack Grealish në fushë, tifozi më i çmendur në Angli gjendet i vdekur në Birmingham

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 17.03.2023, 10:04

Një tifoz futbolli, i cili u bë i famshëm në momentin kur grushtoi yllin e Anglisë, në atë kohë pjesë e Aston Villas, Jack Grealish, është gjetur vdekur. Tifozi i Birmingham Cityt, Paul Mitchell pati hyrë në fushë dhe sulmoi fizikisht në mars të vitit 2019 Grealishin në stadiumin “St Andrew’s” përpara se të tërhiqej zvarrë nga fusha.

32-vjeçari u burgos me 14 javë për gjestin e bërë, por u lirua pas vetëm katër javësh dënim në atë kohë. Tashmë bëhet me dije se ai është gjetur i vdekur në një pronë në Birmingham në fillim të kësaj jave. Lajmin e bën me dije prestigjiozja angleze “The Sun”.

“Paul absolutisht i adhuronte tre fëmijët e tij. Ai gjithmonë kishte një buzëqeshje në fytyrën e tij, pavarësisht se çfarë ndodhte. Ai kishte zemrën më të mirë. Fatkeqësisht, ai do t’i mungojë shumë njerëzve. Ai ishte një njeri shumë popullor. Nuk do të jetë më njësoj pa të këtu”, shtoi më tej kushërira e viktimës, Lucy Mitchell.

Paul Mitchell qe dërguar përsëri në burg në shtator të vitit të kaluar, duke u dënuar me 12 javë për shkak se shkeli vendimin e pezullimit prej 10 vitesh për të hyrë në stadium. Gjithsesi, ai ndoqi ndeshjen mes Birmingham dhe West Bromwich Albion, teksa nuk hezitoi të hynte në fushë në momentin kur skuadra e tij shënoi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit