De Ligt e shpëtoi nga gafa e rëndë, Sommer: Do t’i jap një kamion me çokollata zvicerane

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 09.03.2023, 10:01

Portieri i Bayernit, Jan Sommer, bëri një gafë që mund t’i kushtonte sezonin skuadrës gjermane. Gjatë një daljeje nga porta në ndeshjen e djeshme ndaj PSG-së, ai e humbi topin dhe pa Vitinhan t’i vidhte topin. Fatmirësisht De Ligt u shfaq si shpëtimtar dhe arriti të heqë mbi vijën fatale topin e goditur nga mesfushori . Pas ndeshjes, Sommer i premtoi një kamion me çokollata zvicerane.

“Në fushë duhet të jesh instiktiv, i shpejtë në mendim. Në një fraksion sekonde e kisha zgjidhjen e lehtë për të pasuar te Stanisic, por e shtyva topin dy hapa përpara dhe ai opsion sfumoi… E pabesueshme, mendova më të keqen, por kur pashë rrëshqitjen e De Ligtit mora frymë…

Dhe tani premtoj këtu, përpara kamerave se Matijs këto ditë do t’i parkoj një kamion plot me çokollata zvicerane përpara shtëpisë. Nuk e di se nga erdhi dhe si e shpëtoi atë top, por më shpëtoi mua dhe Bajernin. Ai gabim i imi mund të kishte ndryshuar për keq ndeshjen tonë, por jam i lumtur që gjithçka mbaroi dhe tani të synojmë trofeun”, u shpreh Sommer.

Në fund Bayern fitoi 2-0 dhe shkoi më tej. Messi dhe Mbappe nuk mundën të bëjnë gjë dhe në fund panë t’i kalojë para syve edhe ky trofe i Champions League. Pjesën tjetër të turneut ata do ta shohin nga televizioni.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit