“Jeta e saj është në rrezik”/ Të afërmit e Britney Spears ngrenë alarmin për yllin e popit

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 10.02.2023, 17:32

Britney Spears ka anuluar trajtimin mjekësor, që ishte duke marrë dhe të afërmit e saj thonë se kjo lëvizje mund të jetë kërcënuese për jetën e saj.

Ylli i popit asnjëherë nuk ka treguar publikisht ndonjë detaj për sëmundjen e saj, megjithatë, spekulohet gjerësisht se është duke luftuar me probleme të ndryshme të shëndetit mendor, duke përfshirë çrregullimin bipolar dhe çrregullimin e stresit post-traumatik.

TMZ raportoi se profesionistët mjekësorë ishin planifikuar të paraqiteshin në shtëpinë e Spears të martën e kaluar, me pëlqimin e bashkëshortit të saj Sam Asghari dhe menaxherit të saj.

Plani ishte që këngëtarja të zhvendosej në një shtëpi me qira në zonën e Los Anxhelosit, ku do të qëndronte për rreth dy muaj, për të marrë trajtim dhe kujdes mjekësor. Megjithatë, dikush nga rrethi i saj i ngushtë e ka anuluar dhe burimet thonë se situata është bërë gjithnjë e më e rrezikshme për këngëtaren.

Sipas burimeve, sjellja e çrregullt e Britney Spears po shkakton shqetësim tek të afërmit e saj, pasi ajo nuk po merr ilaçet e përshkruara, të cilat janë jetike për stabilizimin e humorit të saj.

Burimet thanë gjithashtu se Britney Spears ka trauma që mund të trajtohen vetëm me ndihmën e terapistëve dhe ekspertëve. Ata besojnë se një ndërhyrje është e nevojshme për të ndihmuar Brittney-n të shërohet dhe ta kthejë jetën e saj në rrugën e duhur.

Vendimi për të anuluar kujdesin e saj ka zemëruar ata që besojnë se është e nevojshme të ndihmohet këngëtarja. Megjithatë, siç raportohet, njerëzit e saj nuk po dorëzohen dhe do të vazhdojnë të bëjnë presion që ajo të marrë të gjithë kujdesin e nevojshëm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit